fbpx

“Вони покірні та привабливі”: в Італії закрили телешоу через скандал із українками

В Італії на першому каналі державної телекомпанії змушені були закрити телешоу після того, як там “проаналізували”, чому багато чоловіків обирають не італійок, а українок, пише “Обозреватель”

Як пише Радіо Свобода, в програмі стверджувалося, що “жінки з України привабливі, покірні і прощають зраду”.

Ця теледискусія викликала скандал, після чого керівництво каналу вибачилося за неетичне висвітлення теми, а шоу закрили.

За даними статистики, в Італії серед наречених-іноземок кожна друга походить зі Східної Європи, 12 відсотків із них прибули з України.

“Вони всі мами, але після пологів повертаються до гарної фізичної форми. Вони завжди привабливі й не носять спортивних костюмів, прощають зраду і дозволяють чоловікові командувати, чудові господині і не вередують”, – заявила ведуча суботнього телешоу “Parliamone sabato” Паола Переґо.

Ведуча також уточнила, що знайшла ці характеристики “в одній статті в інтернеті”.

Подібний погляд на жінку, та ще й представлений на першому каналі державної телекомпанії RAI, викликав хвилю гнівних постів у соціальних мережах.

“Ганебний мікс расизму, провінціалізму і неосвіченості”, – прокоментувала телепрограму у Twitter письменниця Сільвія Баллестра.

Згодом негативні відгуки офіційно оприлюднили і політики.

Серед перших – Лаура Болдріні, голова нижньої палати італійського парламенту.

Читайте також: Італійська пенсія для українських заробітчан. Юридичні нюанси

“Така характеристика є образливою не тільки стосовно жінок, але і чоловіків. Неначе нинішні чоловіки не здатні будувати свої стосунки з жінками на рівних правах і гідним чином. Якщо ми до сих пір оцінюємо жінку як предмет, то від такого ставлення до насильства – один крок. За теперішніх часів, коли кожні три дні гине одна жінка від рук партнера або чоловіка, ми повинні докладати всіх зусиль, щоб надати жінці гідність і повагу, яку вона заслуговує”, – заявила Лаура Болдріні в коментарі виданню La Repubblica.

Після шквалу критики президент державної телекомпанії RAI Моніка Маджоне вибачилася публічно, заявивши, що сталася “божевільна, неприпустима помилка”.

Директор каналу RAI1 Андреа Фабіано написав у Twitter, що подібні помилки слід визнавати без коливань.

У результаті ток-шоу зняли з ефіру через “невідповідність його змісту етичним нормам і редакційній політику державної телекомпанії RAI”.

Скандал навколо змісту телепрограми викликав чергову громадську дискусію про становище жінок в Італії. 8 березня цього року в різних італійських містах пройшли багатотисячні маніфестації за гендерну рівність і проти насильства.

Переважно мова йде про нерівні права і можливості для жінок і чоловіків на ринку праці. Італію часто називають непридатною країною для жінок-робітниць. Італійка або іноземка практично завжди стоїть перед вибором: сім’я чи кар’єра?

You cannot copy content of this page