fbpx
Події
Вода ледь тепла? Є спосіб платити, як за холодну

Суми у платіжках лякають українців. Гарячий душ не кожному по кишені. Більше того, часто вода з крану не відповідає нормам. На цьому, за словами експертів, можна зекономити.

Повідомляє intermarium з посиланням на expres

“Споживач має право подавати заяву про неякісне надання послуг у місцеве комунальне підприємство та звертатись до суду, – розповідає Експрес-онлайн Олексій Вєренцов, правозахисник. – Треба повідомити, за який конкретно період вода з крану була невідповідної температури.

Представник комунального підприємства може прийти і засвідчити такий факт впродовж трьох днів. Або ж споживач ще з двома людьми, наприклад, сусідами, складають акт, що вода була негарячою. Після цього комунальне підприємство зобов’язане зробити перерахунок.

Зауважу, що майже у ста відсотках випадків суд зменшував оплату за неякісні комунальні послуги, якщо було виконано передбачений Кабінетом Міністрів порядок складання претензії”.

Перерахунок роблять згідно з Постановою Кабінету Міністрів № 151 від 17 лютого 2010 року. Є спеціальна формула, за якою визначають, на скільки менше споживач може заплатити за гарячу воду. “Температура гарячої води в крані повинна досягати 50 градусів за Цельсієм і не перевищувати 75.

Згідно з установленим тарифом, якщо температура гарячої води за весь період відхилення становить від 45 до 49 градусів, то її вартість зменшується на 10 відсотків, якщо 40-44 градуси – на 30 відсотків. Якщо вода, що тече з крану з “червоною” позначкою нижче 40 градусів, то плата за неї прирівнюється до вартості за холодну воду”, – стверджує експерт.
Читайте також:ТЕПЕР ТРЕБА ОБИРАТИ МІЖ ПЕНСІЄЮ І ЗАРПЛАТОЮ?