fbpx
Події
“ВКонтакте” й “Однокласники”: як з’явилися ці соцмережі

Топ-новиною вівторка, 16 травня, стала інформація про те, що президент України Петро Порошенко підписав указ про нові санкції проти Росії, які передбачають, зокрема, блокування доступу до соцмереж “ВКонтакте” і “Однокласники”.

Читайте також: Не “Вконтакте” єдиним: проти кого Україна ввела чи продовжила санкції

Доступ до соцмереж заблокований в рамках обмежень, накладених на Mail.Ru Group. Провайдери також повинні будуть заблокувати доступ до самого сайту Mail.ru.

“Однокласники”. Соціальна мережа “Однокласники” з’явилася в 2006 році. Її творець, Альберт Попков, який живе в Лондоні і працює в сфері телекомунікацій, брав участь у створенні подібних проектів в інших європейських країнах. З березня по листопад 2006 року, проект існував як хобі і в комерційному плані згадувався тільки в дружньому рекламному агентстві як майданчик для розміщення реклами. Кількість користувачів, що зареєструвалися на сайті, зростала в геометричній прогресії, тому засновником проекту було прийнято рішення про створення окремої юридичної особи.

Після того, як в 2008 році була введена платна реєстрація, популярність сайту різко впала і користувачі стали йти до головного конкурента “ВКонтакте”. У 2010 році “Однокласники” знову стали безкоштовними, однак конкурувати з “ВКонтакте” вже не змогли.

“ВКонтакте”. Соціальна мережа “Вконтакте” з’явилася в 2006 році. Спочатку ресурс позиціонував себе в якості соціальної мережі студентів і випускників російських вузів, пізніше став називати себе “сучасним, швидким і естетичним способом спілкування в мережі”.

На вибір назви мережі вплинули два фактори:

1. Її творець Павло Дуров переосмислив фразу “У повному контакті з інформацією”, яка була джинглом радіостанції “Ехо Москви”.

2. Серед варіантів назви шукалися ті, які не будуть асоціювати сайт з певними соціальними категоріями і класами. Для цього ідеально підходило слово “контакт”.

У 2007 році аудиторія сайту досягла практично 3 млн користувачів. До грудня 2008 року було оголошено про 20-ти мільйонів учасників і про те, що сервіс відвідує більша кількість людей, ніж “Однокласники”. 5 вересня 2009 року “ВКонтакте” купив домен vk.com з метою подальшого просування на міжнародному ринку. Сума угоди не розголошувалася.

28 березня в 2012 році “ВКонтакте” відкрив офіційне представництво в Києві, а в 2014 році стало відомо про те, що Павло Дуров продав свою частку в компанії гендиректору “Мегафона” Івану Таврину. 1 квітня 2014 Павло Дуров повідомив на своїй сторінці про відхід з поста генерального директора ТОВ “В Контакте”, пояснивши це скороченням наявної свободи дій, а вже 21 квітня власники соціальної мережі “ВКонтакте” задовольнили прохання про звільнення, яке раніше направив їм генеральний директор і засновник мережі Дуров.

Читайте також: Укрпошта жорстко тролить блокування ВКонтакте і Однокласники (фото)

Часто “ВКонтакте” називають клоном Facebook. Павло Дуров у відповідь на звинувачення стверджував, що дійсно вперше ознайомився з принципами соціальної мережі на прикладі Facebook.

Мережа також часто потрапляла під різноманітні звинувачення, пов’язані з музикою. У листопаді 2010 року “ВКонтакте” був названий другим сайтом в списку нелегальних розповсюджувачів музики, опублікованому Американською асоціацією звукозаписних компаній. За заявою Асоціації, “ці сайти-шахраї набивають кишені своїх операторів, не сплачуючи правовласникам контенту”.

За даними на січень 2017, середньодобова аудиторія склала 87 714 854 відвідувачів, зареєстровано понад 410 мільйонів користувачів.

Екс-керівник “Вконтакте” Павло Дуров тепер живе в Фінляндії.

Джерело.