fbpx

Вірус переможений: медики знайшли спосіб прищепити людині імунітет до ВІЛ

Вченим вперше вдалося прищепити піддослідним макакам імунітет до ВІЛ. Зазначається, що цю методику можна використовувати і на людях.

Повідомляє intermarium з посиланням на obozrevatel

Американські та німецькі молекулярні біологи вперше викликали потужну імунну реакцію на мавпячу версію ВІЛ в організмі макак, використовуючи два нещодавно відкриті антитіла 3BNC117 і 10-1074, що пригнічують більшу частину штамів ВІЛ.

За словами медиків, терапія породжує потужну імунну реакцію на ВІЛ і дозволяє організму контролювати інфекцію. Вона працює за приблизно такими ж принципами, що й імунотерапія раку, використовуючи аналогічні механізмів, які існують в імунній системі мавпи і людини.

У всіх макак, крім трьох особин, розвинулася сильна або просто хороша імунна реакція на ВІЛ. Рівень інфекції в їхньому організмі різко впав до непомітного рівня, і більше ніколи не підвищувався, незважаючи на те, що мавпи не приймали ні антиретровірусні препарати, ні антитіла.

Подальші досліди розкрили причину набуття імунітету мавпами – виявилося, що молекули 3BNC117 і 10-1074 навчили так звані CD8+T-клітини, що розпізнають патогени і керуючі реакцією імунної системи на них, “бачити” частинки ВІЛ і знищувати їх. Ця методика боротьби з ВІЛ, як вважають вчені, повинна бути прийнятною і для лікування людини.

Читайте також:ЯК ВИЗНАЧИТИ СТАТЬ МАЙБУТНЬОЇ ДИТИНИ

You cannot copy content of this page