fbpx

Він був обличчям вітчизняного мистецтва: раптово пoмeр відомий український художник

На 51 році життя пoмeр український художник-живописець, відомий серед колег як “обличчя сучасного вітчизняного мистецтва”, Кирило Проценко.

Про це пише “КП в Україні“, посилаючись на слова арт-критика Костянтина Дорошенка.

Відповідно до джерела, раптова cмeрть художника стала справжнім шoкoм для представників столичного художнього суспільства. Відзначається, що Проценко “підвело серце”.

За словами Дорошенко, рідні художника не хотіли поширювати інформацію, тому повідомити про це в мережі він вирішив вже тільки після пoхoрoну колеги.

“Для мене Проценко був Петронієм, арбітром вишуканості мого часу, мого Києва. Важливість смаку він заперечував:” Смак – це міф “. Але цим він як раз і зізнався у володінні справжнім смаком”, – розповів Дорошенко.

За життя Кирило Проценко був учасником “Паризької комуни”, арт-об’єднання, багато в чому визначив обличчя сучасного українського мистецтва. Більш ніж за 20 років творчості художник проявив себе у різних напрямках мистецтва: займався живописом, робив фотопроекти, а також перебував біля витоків вітчизняного відеоарту.

Як відзначають його колеги, не гребував Проценко і дизайном. Так художник оформив ряд популярних в Києві закладів громадського харчування.

Читайте також: Загадкова зaгибeль студентки КПІ: в поліції повідомили подробиці

You cannot copy content of this page