fbpx
Без рубрики
Вимоги МВФ – вигідне прикриття для українських чиновників

Очільник Комітету економістів України Андрій Новак запевнив, що українським чиновникам вигідно прикривати свої дії вимогами Міжнародного валютного фонду нібито задля отримання кредиту.

«Українські чиновники намагаються руками МВФ скасувати норму про розстрочку на оплату житлово-комунальних послуг, спекулюючи інформацією про те, що нібито в проекті меморандуму про співпрацю з Україною МФВ має намір скасувати розстрочку на оплату комунальних послуг», – підкреслив у коментарі Голосу UA Новак.

Він пояснив, що розстрочка не передбачає відмови від оплати за «комуналку», а лише переносить термін оплати за послугу, тому експертам Фонду немає сенсу висувати такі вимоги.

«Влада таким чином хоче знову вирішувати економічні проблеми за рахунок громадян. Українські чиновники зацікавлені отримати всі гроші тут і зараз, а не чекати енну кількість часу, й для цього переводять стрілки на нібито вимоги МВФ», – стверджує економіст.

Читайте також: У день річниці Революції Гідності поліція охоронятиме вісім в’їздів до Києва за допомогою шести тисяч правоохоронців

Тим не менше, як він спрогнозував у коментарі УНН, що історія з отриманням чергового траншу від МВФ має завершитися позитивно. Про це свідчать однакові прогнози з боку учасників переговорного процесу.

«При цьому, повідомлення про те, що траншу МВФ, начебто, можуть завадити проблеми в «Укрспирті», є виключно маніпулятивними і не мають жодного стосунку до реального стану переговорів», – зауважив фахівець.

За його словами, Фонд навряд чи опуститься до таких конкретних вимог з конкретно взятих ДП, навіть таких монополій, як «Укрспирт».

«Іде загальна вимога приватизації неефективних державних підприємств, які з року в рік показують свою, як правило, фіктивну збитковість, але до конкретних об’єктів, і тим паче, корупції в них, МВФ не опускається», – підкреслив Новак.

За його словами, це більше виглядає як маніпуляція тих, хто, до прикладу, зацікавлений зараз у швидкій приватизації того чи іншого об’єкту.

«І тут вони маніпулюють, що це, нібито, вимога МВФ. І корупція в «Укрспирті» – це з цієї ж пісні маніпуляції. Просто, напевно, дуже багато є зацікавлених у приватизації такого «ласого» підприємства, тому і нагнітають інформаційно ситуацію навколо цього об’єкту», – підсумував фахівець.

Джерело.