fbpx

Віктор встав рано, поки дружина спала. Поголився, зробив кави і пройшов до свого кабінету. Помішуючи ложкою в чашці, він подивився в дзеркало і подумав: “Сьогодні особливий день. Потрібно одягнути костюм”.

Він добре пам’ятав вечір п’ятдесят років тому, коли зробив пропозицію своїй майбутній дружині. Тоді вони домовилися зустрітися в парку, і він не міг дочекатися, коли закінчиться робочий день. Віктор був молодим вченим-хіміком, впевнено крокував по стопах свого батька.

Неллі в ті часи була молодою актрисою, недавно закінчила театральне училище і робила перші кроки на сцені. Віктор побачив її в п’єсі Шекспіра “Сон в літню ніч” і був вражений особливим блиском її очей і незвичайною, радісною енергією, яка чулася в кожній фразі, жесті і русі.

Він був вражений своєю сміливістю, коли вручив їй букет із запискою, і її відвазі, коли вона сама зателефонувала за вказаним номером телефону. Неллі манірно подякувала за увагу, але прохання про зустріч відхилила.

Згодом вона повірила в серйозні наміри шанувальника, і вони почали зустрічатися. Того вечора, який згадував зараз Віктор, вона сказала йому “так”, і вони більше не розлучалися.

***

Неллі цього ранку теж прокинулася рано. Вона чула кроки чоловіка і відчувала запах кави, але не вийшла. У цей день вона повинна бути особливо гарна. Золоте весілля. Рівно п’ятдесят років тому вони лягли на одну подушку, так і постаріли.

Розписалися вони набагато пізніше, але річницею весілля вважали той день, в який, стоячи в парку лицем до лиця, дали клятви вірності і одягли на пальці обручки на честь взаємного, вічного кохання.

Того вечора Віктор привів Неллі в свій дім. Його батьки не дожили до цієї події, і не було кому кидати докірливі погляди на дівчину, що так раптово з’явилася на порозі їхнього будинку. Він показав нареченій кімнату матері і сказав:

– Це твоя кімната. Ти можеш тут зробити все, як захочеш.

Але Неллі не стала нічого міняти і незабаром відчула, що чоловік їй вдячний за те, що вона зберегла пам’ять про його матір. Заглядала в ті ж дзеркала, сиділа в тому ж кріслі, розсовувала і закривала ті ж штори. Одна улюблена жінка змінила іншу, і це було добре.

Віктор зробив своїм батьківський кабінет, який пам’ятав безсонні ночі іменитого професора, який зберігав його наукові праці та безліч цікавих книг, створених кращими умами людства.

В цьому будинку Неллі і Віктор виростили двох дітей і попрощалися з ними, відправивши в самостійне життя. Донька і син не стали ні вченими, ні артистами, вони знайшли свій шлях.

***

Це ранок будив спогади. Привівши себе в порядок, Неллі вийшла з кімнати і пройшла на кухню. Вона повинна приготувати чудовий сніданок, що-небудь дуже вишукане і смачне, те, що особливо любить її чоловік. Але не встигнувши приступити до задуманого, вона почула голос Віктора:

– Дорога!

Обернулася, він стояв перед нею в вихідному костюмі з букетом пурпурових троянд.

– Неллі, не думай нічого готувати! – сказав він. – Сьогодні твої руки не торкнуться ні ножа, ні обробної дошки. Геть каструлі і сковорідки!

Він простягнув дружині квіти і додав:

– Тут їх рівно п’ятдесят, стільки, скільки років ми разом.

Неллі взяла троянди і опустила в них обличчя. Пружні, прохолодні пелюстки торкнулися шкіри, чарівний аромат обволікав і переносив у світ мрій. “Сон в літню ніч” – світ ельфів і фей – приніс його чоловік, якого вона полюбила раз і назавжди.

– Накинь що-небудь! – сказав чоловік дружині. – Ми підемо в місто. Спочатку поснідаємо де-небудь, а потім заглянемо в наш парк, покатаємося на човні, погодуємо лебедів. У мене буде для тебе сюрприз.

– Який? – здивовано запитала Неллі.

– Побачиш, поквапся! Я страшенно хочу їсти.

Вони вийшли з будинку, в якому були щасливі багато років, і віддалися місту, кращого від якого для них не було. Кафе на площі пригостило їх омлетом з шинкою, круасанами з шоколадом і чаєм Ерл Грей. Старий парк зустрів зеленню дерев, пишним різнотрав’ям і яскравими фарбами квітів. Звивисті доріжки змушували блукати, з кожним кроком наближаючи до озера, манившого прохолодою.

Чоловік і дружина взяли човен і довго каталися по водній гладі, кидаючи крихти лебедям, що плавно ковзали поруч. Наситившись озером, носії п’ятдесятирічної любові влаштувалися в затишній альтанці, насолоджуючись співом птахів і заглядаючи один одному в очі, щоб ще раз беззвучно сказати: “Як добре!”.

Коли сонце потихеньку стало хилитися на захід, Неллі сказала:

– Я зголодніла. Можливо, нам пора?

Віктор подивився на годинник, задоволено кивнув і відповів:

– Саме час підкріпитися. Неподалік є чудовий новий ресторанчик.

Вони вийшли з парку, тримаючись за руки, і ступили на вузенькі вулички старого міста. Одна з них привела до затишного дворика. Відкриті ворота були прикрашені гірляндами з стрічок і квітів. Біля входу танцювали хлопець і дівчина в театральних костюмах – феї і ельфа. Побачивши відвідувачів, вони почали усміхатися і замахали руками, запрошуючи всередину.

Неллі підняла голову на вивіску над воротами і прочитала:

– Сон в літню ніч.

Її очі здивовано-захоплено заблищали, потім в них з’явилася розгубленість.

– Що це? – безпорадно запитала вона чоловіка. – Як це розуміти?

– Не хвилюйся, кохана! Це – подарунок, мій, наших дітей і онуків. Сьогодні – день відкриття їх ресторану. Вони чекають нас всередині. Ходімо!

Ельф і фея біля порогу стали осторонь, пропускаючи гостей всередину. Неллі і Віктор увійшли, тримаючись за руки. П’ятдесят років пройшли, як сон в літню ніч. Яким коротким здається життя, коли вона таке прекрасне!

Автор: UDARNYTSYA.

Фото ілюстративне.

You cannot copy content of this page