fbpx
Події
Військовозобов’язаним потрібно буде отримати дозвіл військкомату на виїзд за межі району чи області. Як це зробити?

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний на офіційній сторінці Генерального штабу ЗСУ у Facebook написав:

“Шановні громадяни – призовники та військовозобов’язані! Нагадую, триває війна. Ви потрібні своїй державі!

Всі, хто досі не стоїть чи не поновився на військовому обліку, мають це зробити. Ті з вас, хто планує виїзд за межі своїх районів та областей, мають взяти дозвіл у ТЦК.

Жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб упродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося”.

“Для виїзду за межі областей військовозобов’язані мають отримати дозвіл у ТЦК та СП.”

Про це повідомив представник Головного управління персоналу Генерального штабу ЗС України полковник Олександр Хлись в етері національного телемарафону, відповідаючи на запитання журналістів.

“Якщо в межах області — не треба. Якщо в межах міста Києва та Київської області — теж не треба. Якщо людина виїжджає за межі області, вона має прибути до керівника ТЦК, уточнити свої дані й отримати такий дозвіл”, – зазначив офіцер.

Крім того, він нагадав, що відповідні норми законодавства України діють давно та у зв’язку з поверненням великої кількості чоловіків до своїх домівок виникла потреба в актуалізації облікових даних військовозобов’язаних для розуміння можливостей мобілізаційного ресурсу.

Також полковник Олександр Хлись поінформував про використання додатка Дія для військового обліку у майбутньому.

Порядок надання дозволу.

Дозвіл на виїзд за межі району та області можуть отримати:

1. Призовники:

– яким надано відстрочку від призову – на термін до 1 року, але не пізніше дати закінчення відстрочки;

– які мають право на відстрочку, що підтверджується відповідними документами – на термін до 1 року, але не пізніше дати закінчення відстрочки;

– інші: за рішення керівника ТЦК (військкомат) за наявності поважних причин (хвороба, смерть рідних, сімейні обставини тощо) – на термін до 30 діб.

2. Військовозобов’язані та резервісти:

– які не підлягають мобілізації відповідно до статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” – на підставі документів, які надають право на відстрочкувід мобілізації, на термін до 1 року.

– заброньовані на період мобілізації та на воєнний час (за клопотанням органу державної влади, місцевого самоврядування, установи, організації) – на термін до 30 діб.

– інші – в окремих випадках, за рішенням керівника ТЦК та СП (військкомату) при наявності поважних причин та наданні відповідних документів – на термін до 30 діб.

Дозвіл не потрібен громадянам України, які:

1. Виключені з військового обліку.

2. Відбувають у відрядження і є військовозобов’язаними, заброньованими на період мобілізації та на воєнний час згідно з відповідним наказом Мінекономіки (за наявності паспорта громадянина України, військового квитка (тимчасового посвідчення військовозобов’язаного), посвідчення про відстрочку від мобілізації або завіреного керівником ТЦК та СП (військкомату) витягу з наказу Мінекономіки про бронювання та посвідчення про відрядження.

3. Є призовниками, військовозобов’язаними та резервістами, які зняті з військового обліку у зв’язку з відбуттям до нового місця проживання (такі громадяни зобов’язані стати на військовий облік на новому місці проживання не пізніше 7 діб після зняття з військового обліку).

Більше інформації за посиланням