fbpx
Події
Військовослужбовці матимуть змогу отримати щорічну 10-денну відпустку без поважних причин під час воєнного стану

Верховна Рада підтримала в другому читанні та в цілому законопроєкт про надання військовослужбовцям відпусток під час дії воєнного стану.

За документ № 8081 проголосували 269 народних депутатів. Про це поінформував нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк,

Цим документом вносяться зміни в Закон України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей.”

Досі військовослужбовці могли взяти 10-денну відпустку в умовах воєнного стану лише за сімейними обставинами та з інших поважних причин (наприклад, у разі укладення шлюбу, тяжкого стану здоров’я чи смеpті рідних).

– На практиці існує набагато більше випадків, коли присутність військовослужбовця в сім’ї є необхідною, і навпаки, коли можливість побачити сім’ю, рідних є важливою для військовослужбовця, особливо під час дії воєнного стану, ведення бойових дій, – зазначається в пояснювальній записці.

Ухвалений законопроєкт містить такі ключові положення:

1. Під час дії воєнного стану військовим надаватимуть частину щорічної основної відпустки, а також відпустку за сімейними обставинами та з інших поважних причин. Грошове забезпечення при цьому буде збережено.

2. Кожна із зазначених відпусток може надаватися не більше ніж на 10 календарних днів. У цей термін не входить час на проїзд у межах України до місця відпустки та назад, який не повинен перевищувати двох діб в один кінець.

3. Військові зможуть отримати частину щорічної основної відпустки один раз протягом календарного року. Відпустку надаватимуть за умови одночасної відсутності не більше 30% від чисельності військовослужбовців певної категорії у відповідному підрозділі.

You cannot copy content of this page