fbpx
Перейти до вмісту

Відводив літак від селища: обірвалось життя командира авіаційної ланки Данило Мурашко

Під час відведення підбитого літака від селища Шабельківка на Донеччині зaгинув командир авіаційної ланки авіаційної ескадрильї Данило Мурашко. Йому було 24 роки.

Про це у Фейсбуці повідомила 299-а бригада тактичної авіації.

“30 січня ми провели в останній політ відданого сина України та одного з кращих офіцерів нашої бригади, командира авіаційної ланки авіаційної ескадрильї майора Мурашка Данила Геннадійовича. Під час виконання бойового завдання у складі пари 27 січня 2023 року був підбитий ворожим винищувачем.

Побачивши поблизу населений пункт Шабельківка, пілот, не зважаючи на малу висоту польоту, до останньої секунди намагався відвести літак від житлових будівель. У зв’язку з цим втратив висоту, не зміг безпечно катапультуватися та зaгинув cмертю Героя”, – йдеться в дописі.

“У складних умовах протидії протиповітряних засобів і винищувачів противника знищив близько 70 одиниць броньованої техніки, більше 80 автотранспортних засобів, приблизно 30 автоцистерн паливно-мастильних матеріалів, близько 600 особин живої сили противника.

Завдяки вмілим діям неодноразово здійснював виведення авіаційної техніки з-під ракетних ударів противника”, – розповіли про Героя побратими.

“Данило був один із найкращих моїх воїнів, я з упевненістю скажу, що він був один із найкращих воїнів України”, – згадує загиблого командир другої ескадрильї.

“Він командир авіаційної ланки авіаційної ескадрильї 299-ї бригади тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Никифорова.

Він поклав своє життя у боротьбі за свободу народу України. Слава таким, як він. На таких, як він, будується наша незалежність, пишеться наша історія”, – розповів заступник командира авіаційної ескадрильї Ігор Білан.

“Дякую тобі. Увесь час, поки ми благали інші країни закрити над нами небо, це робив Данило і його побратими. І хтось із нас уже не помічав повітряних тривог, а для них тривала важка небезпечна щоденна робота. Небо тримали наші Атланти”, – прощаються з льотчиком українці у соціальних мережах.

У понеділок, 30 січня, у місті Ніжин рідні, близькі та побратими провели Героя в останню путь.

Позначки:

You cannot copy content of this page