fbpx
Без рубрики
Відтепер українці зможуть відрізняти молочні продукти від молоковмісних, за допомогою нового маркування

Тепер українці зможуть із легкістю відрізняти молочні та молоковмісні продукти, адже для них запровадили нове маркування.

Про це повідомляє Pogliad.ua.

У парламенті проголосували за законопроект, який передбачає різне маркування для молочних та молоковмісних продуктів, що убезпечить українців від придбання дешевої та неякісної продукції.

Законопроект зобов`язує виробників вказувати правдивий склад продукту не на звороті, а на лицьовій стороні. За невиконання вимоги порушникам загрожує штраф у розмірі 100% вартості виробленої або одержаної для реалізації партії відповідної продукції.

Читайте також:СЬОГОДНІ ВІДМІНЯЮТЬ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН

Більше того, молочні та молоковмісні продукти відрізнятимуться не лише маркуванням, а й розміщенням на полицях у магазині. Якщо реалізатори не дотримуватимуться цієї вимоги, на них чекатиме штраф розміром від п`яти до восьми мінімальних зарплат, тобто від 7250 до 11600 гривень.

Як наголосив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов, чинні норми харчових регламентів і так вимагають від виробників зазначати, чи має їхня продукція рослинні жири, однак таке маркування відбувається на звороті.

“Тому візуально відрізнити таку продукцію від молочної майже неможливо. Тепер же інформація про наявність рослинних жирів у складі продукту, або ж визначення “молоковмісний продукт” повинні міститися на лицьовій стороні упаковки. Замість “молоковмісний” можна також використовувати слово “імітаційний”, – додав Соколов.

Більше того, встановили вимоги також і до шрифту такого тексту. Він має складати не менше 80% найбільшого розміру шрифту тексту основної назви продукту.

Джерело.