fbpx

Відтепер поліція діятиме радикальніше: за що поліція зможе евакуювати автомобіль

Кабмін дозволив безкоштовно ставити машини на спеціальних паркомісцях інвaлідaм усіх груп. Раніше це дозволяли лише людям з проблемами опopно-рухового апарату. Якщо на таку стоянку свій автомобіль поставить водій без відповідного посвідчення чи довідки від лікаря, його оштрафують на 1, 7 тис. грн, пише Gazeta.ua

Закон про паркування та евакуацію автомобілів Верховна Рада прийняла торік. Його має підписати президент.

“Мета закону – впровадити систему паркування автомобілів та навести порядок на парковках. Наша проблема – не відсутність паркомісць, а проблема з організацією руху. У містах немає знаків та схем, які б показували наявність парковки. Зараз поліція не має права каpати порушника за неправильне паркування, якщо його немає на місці. Чекати годинами на водія патрульні не можуть. Тому порушники залишаються безкарними. У Європі зовсім інша практика. Порушникові виписують штраф, а квитанцію залишають на лобовому склі. Прийнятим документом таку ж систему вводять у нас”, – розповідає виданню автомобільний юрист Володимир Караваєв.

Відтепер поліція діятиме радикальніше. Зможе евакуювати припарковані машини, що суттєво перешкоджають руху транспорту. Рішення про “суттєво” чи “несуттєво” приймає поліцейський. Крім правоохоронців, право проводити евакуацію матимуть інспектори з паркування.

Читайте також: “Автоцивілка по-новому”: водіям зробили важливе повідомлення

“Автомобіль евакуюють, якщо він створив затор. У законі чітко прописали цю норму. Раніше точного позначення не було. Тому одні вважали, що авто перешкоджає рухові. Інші – ні. Заберуть авто, яке припарковане на проїжджій частині у два ряди або на смузі руху громадського транспорту. Також транспорт, який стоїть на пішохідних переходах, залізничних мостах, трамвайних коліях, на зупинках чи перехрестях”, – каже автоюрист.

Обставини, через які автомобіль евакуюють, мають зафіксувати на фото чи відео та у протоколі. Власника авто повідомлятимуть листом. Транспортний засіб повернуть після сплати штрафу. Якщо штраф не сплатять протягом місяця – нарахують пеню. Якщо правопорушник не заплатить і тоді, поліція направить постанову у виконавчу службу і зажадає примусової оплати.

“Законодавчо не врегулювали, хто сплачуватиме послуги евакуатора. Якщо у момент написання постанови чи приїзду евакуатора з’явився власник, авто не евакуйовують. Водієві випишуть постанову про порушення правил паркування. Сума штрафу не включатиме затрати на евакуатор. Тому потрібно врегулювати, щоб і це сплачував водій”, – вважає Володимир Караваєв.

You cannot copy content of this page