fbpx

Відрядження київських чиновників: найдорожча поїздка

Де буває влада Києва і хто за це платить

Пекін, Сеул, Тель-Авів, Амстердам, Оксфорд, Флоренція, Канни, Вашингтон, Мюнхен, Тбілісі, Єрусалим, Краків – це далеко не повний перелік міст, в яких в цьому році побували чиновники Київської міськадміністрації. “Сегодня” дізналася, у скільки бюджету обходяться закордонні відрядження співробітників мерії і хто подорожує більше всіх.

ЛЕКЦІЇ І ЗУСТРІЧІ. У міському гаманці в цьому році на закордонні відрядження для працівників КМДА передбачили 1,062 млн грн. Більшу частину суми – трохи більше 663 тис. грн – встигли витратити за перші п’ять місяців.

Найчастіше за кордоном у службових справах буває мер Києва Віталій Кличко. “З початку року він був в 10 службових закордонних відрядженнях. Двічі – в ФРН і США, по разу – в Швейцарії, Ізраїлі, Франції, Нідерландах, Італії та Великобританії”, – розповіли нам в КМДА. В Англії (28-29 квітня), наприклад, він читав лекцію для студентів Оксфордського університету і розповідав, як досягти успіху. В Амстердам “зганяв” на 5 днів, 19-24 березня: проводив зустрічі перед референдумом щодо асоціації України з ЄС. Активно обговорювалася киянами одна з останніх поїздок мера в Лілль – на матч Євро-2016 між збірними України та Німеччини.

__1__

Але, як запевняють в КМДА, туди мер поїхав за власні кошти. Ще в березні Кличко написав “відмовну” і в службові відрядження з метою економії бюджетних коштів їздить за свій рахунок.

А ось, наприклад, на п’ятиденне відрядження двох співробітників в Пекін (Китай) було виділено 94 530 грн. З 10 по 15 квітня в Піднебесній побували в. о. директора Департаменту економіки та інвестицій КМДА Ольга Мамина та головний спеціаліст Володимир Ганелин. Маминій було виділено 49 222 грн, з них добові – 7536 грн, проживання в готелі – 9099 грн, авіапереліт – 30 686 грн і віза – 1900 грн. Поїздка Ганеліна “потягнула” на 45: 308 грн – витрати були такі ж, як і у колеги, але для нього трохи дешевше обійшовся переліт – 26 772 грн.

ТРИ ТИЖНІ. Якщо ж частина витрат бере на себе приймаюча сторона, у міських чиновників з’являється можливість зробити досить тривалий службовий вояж. Так, найдовше відрядження в цьому році співробітників КМДА тривало з 9 травня по 1 червня і теж було здійснене в Китай. Заступник директора департаменту архітектури Анна Бондар і заступник директора департаменту економіки Олег Світличний їздили в столицю Пекін і по містах Сіань, Баоцзи, Вейнань в провінції Шаньсі, брали участь в семінарі для країн, що розвиваються з управління та інвестування проектів публічної інфраструктури. “Обов’язково буду готувати публічну презентацію і всіх туди запрошу”, – пообіцяла Бондар.

Одне з останніх відряджень співробітників КМДА було в Сеул, з 6 по 11 червня. На форум літали заступник голови КМДА Ілля Сагайдак і директор департаменту транспорту Сергій Майзель. Домовилися про співпрацю, обговорювали розвиток транспорту, громадського простору. “Пішоходам всюди абсолютний пріоритет. Мерія Сеула – приклад сучасності та елегантності. У метро – одна картка, поповнюється в автоматі. Ніякої готівки, ніяких зловживань. У ситуаційному центрі всі процеси автоматизовані, 10 тисяч відеокамер стежать за трафіком, фіксують порушення, навіть контролюють рівень води в річці”, – поділився враженнями Сагайдак.

____1__

Читайте також:ВЛАДА ГОТУЄТЬСЯ ЗАТЯГНУТИ ПАСКИ УКРАЇНЦЯМ

Результати за звітами

Побували в цьому році за кордоном і інші столичні чиновники. Екс-глава ПЗЗ, а нині співробітник КМДА Олексій Кривопішин, їздив в Тель-Авів. Заступник мера Анна Старостенко та директор департаменту культури Діана Попова з 19 по 21 травня були в Магдебурзі, секретар Київради Володимир Прокопів літав до Страсбурга, Краків, Орлеан. “Кількість посадових осіб, які поїдуть у відрядження, визначається, залежно від мети візиту, представницького рівня заходів, фінансових умов. Результативність поїздок визначається шляхом надання звітів”, – кажуть в КМДА.

Джерело.

You cannot copy content of this page