fbpx
Події
“Відремонтували дороги, відкрили дитячий сад і пожeжну”: як живе найменша територіальна громада України (відео)

Шість сіл у Чернігівській області загальною чисельністю 1800 осіб ось уже два роки – повноправні господарі на своїй території.

У черговому сюжеті циклу “Захотіли – зробили” ми розповідаємо, як відремонтувати і освітити дороги, відкрити дитячий сад і пожежну частину, і все це – власними силами однієї з найменших в Україні територіальних громад, пише “segodnya“.

У громаді в Чернігівській області – шість сіл загальною чисельністю менше двох тисяч жителів, але за два роки з моменту об’єднання вони збільшили свій бюджет в десять разів.

Шість сіл загальною чисельністю 1800 осіб ось уже два роки – повноправні господарі на своїй території. У громаді – дві школи, і нещодавно відкрили дитячий садок, а ще купили шкільний автобус і поступово ремонтують дороги. Особлива гордість – власне пожeжне депо: на його облаштування довелося витратити 900 тисяч гривень.

Але проблеми у громади ще є. Найбільша – відсутність лікаря. У шести селах – три фельдшерсько-акушерські пункти, але жодного медика з вищою освітою.

Лікарю в Макіївській громаді обіцяють гарне житло та земельну ділянку. Поки що місцеві жителі змушені їздити в сусідні райцентри. До найближчого – 45 кілометрів.

До об’єднання – загальний бюджет сіл становив всього 1,5 мільйона гривень. Тепер, коли вони стали громадою, – вже 15 мільйонів гривень: це і власний дохід з оренди землі, і надходження з оплати прибуткового податку, і субвенції з держбюджету. Але головний секрет успіху – раціонально використовувати кожну копійку.