fbpx
Події
Відійшов у вічність відомий літературознавець та Герой України Іван Дзюба

У ніч проти 22 лютого на 91 -році життя не стало літературознавця, видатного інтелектуала та Героя України – Івана Дзюби.

Іван Дзюба народився 26 липня 1931 року в селі Миколаївка Волноваського району Донецької області.

Дисидент радянських часів, Герой України, академік НАН України, свого часу був міністром культури та головою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Українці висловлюють співчуття з приводу втрати видатного мислителя сучасності.

– До наших щоденних втрат додалася ще одна, дуже важка. У темні часи ми втратили дуже світлу людину. Пішов Іван Михайлович Дзюба, великий українець, син української донецької землі, – написав п’ятий президент України Петро Порошенко.

– Це один з тих атлантів, завдяки якому Україна в часи незалежності нарощувала інтелектуальну міць. Вічна пам’ять! – висловив співчуття український письменник Андрій Любка

– Іван Михайлович Дзюба – інтелектуал світового рівня, людина-легенда, справжній символ епохи шестидесятників, українець з великої літери. Світла пам’ять Вам, дорогий пане Іване, – написав політик В’ячеслав Кириленко.

– Спочивайте з миром. Ви малу важку і непересічну долю, мали загостерене відчуття справедливості, мали талант, мали здатність свій талант обробляти завдяки працездатності, Ви боролися за українську мову і культуру, і мали щастя вже у незалежній Україні втілювати свої ідеї, – написав у на своїй сторінці у Фейсбуці громадський діяч Олександр Доній.

–  Символічно, що в час таких нелегких випробовувань, Бог покликав його до себе. Іван Дзюба боровся за Україну і залишив її нам незалежною.

Тепер ми мусимо робити так, щоб Україна була сильною європейською державою, – зазначив співак Святослав Вакарчук.

Відомо, що Іван Дзюба в останні роки життя мав проблеми зі здоров’ям, однак літературознавець все одно продовжував працювати й стежити за громадським життям у країні.