fbpx

Вчимося розрізняти класи легкових машин

Часто можна почути про автомобілі, що один класом вище, інший класом нижче. А чи завжди ви розумієте, що саме це означає? Тому давайте розберемося, що таке класифікація, які класи автомобілів бувають і чим вони один від одного відрізняються.

Якщо ви виглянете у вікно, швидше за все, побачите який-небудь автомобіль, або навіть кілька, а може і дорогу, по якій їздить багато машин. Це звичайно за умови, що з вашого вікна видно трохи більше, ніж «трошки вулиці». Так от автомобілі ці за великим рахунком однакові, всі мають чотири колеса, двері, фари і двигун. Але в той же час всі вони різні. Ось проїхала перелякана дівчина на «Матізі» з буквою «У» і «туфелькою» на борту, слідом їде таксист на «Ланосі», а тут раптом промчався «Бумер» з мигалками. Щоб не розділяти машини на «маленька», «побільше», «невеличка» і «в самий раз», була придумана класифікація автомобілів.

Класи автомобілів

Розділяти автомобілі на класи вперше почали в Європі, а потім це дійшло і до нас. Спочатку вони мали виключно інформативний характер і використовувалися тільки журналістами в авто виданнях, слідом підключилися й самі автовиробники.

Найчастіше на вулицях ви зможете зустріти представників шести найпоширеніших класів автомобілів. Всі вони позначаються латинськими літерами і йдуть в алфавітному порядку. Це – А, В, С, D, E і F. Але насправді і це не всі класи автомобілів і їх ще більше. Але все по порядку.

Клас «А»

Це найменші міські автомобільчики. Двигуни у таких малолітражок досить слабкі, зазвичай об’ємом від 0.6 до 1.2 літра. Бувають, як двох-, так і чотиримісні, але на задньому ряду досить тісно. Багажник є, але вміщує в себе всього пару сумок з магазину, але для міської машинки більше і не потрібно. Розміри таких крихіток не перевищують 3.6 метра в довжину і 1.6 метра в ширину. У нашій країні такі авто найчастіше вибирають собі дівчата, та й деякі автовиробники позиціонують свої автомобілі класу «А», як жіночі, наділяючи їх великим вибором кольорів для кузова.

Представники: Daewoo Matiz, Peugeot 107, Fiat 500, Kia Picanto

Клас «В»

Один з найпопулярніших класів автомобілів. Так званий «малий» клас автомобілів. У ньому комфортно пересуватися, як по місту, так і за його межами. Тут вже стоять двигуни потужніші, об’ємом від 1.0 до 1.6 літра. Вміщують в себе 4-5 осіб, а в багажник крім сумок з магазину, поміститься ще й валіза. Розміри авто класу «В» в межах 4 метрів в довжину і 1.7 метра в ширину. Зараз багато представників такого класу автомобілів підросли в розмірах і впритул наблизилися до старшого класу «С», але за ціною все одно залишаються в бюджетному сегменті.

Представники: Volkswagen Polo, Peugeot 208, Ford Fiesta, Skoda Fabia

Клас «С»

Найпоширеніший клас автомобілів. Родоначальником класу прийнято вважати легендарний Volkswagen Golf, тому представників цього класу найчастіше називають – автомобілі GOLF класу. Такі машини прекрасно себе почувають і в місті і на трасі. Розраховані на 4-5 чоловік і під капотом мають двигуна об’ємом 1.6 – 2.0 літра. Останнім часом деякі автомобілі класу «С» за розмірами вже схожі на авто з класу «D», однак за рівнем оснащення і ціною значно поступаються їм. У Європі дуже популярні хетчбеки цього класу, на них катається близько 35% європейців. Нашим людям більше до душі седани «С» класу. Тому деякі автовиробники виробляють бюджетні седани спеціально для країн СНД.

Представники: Volkswagen Golf, Ford Focus, Mercedes-Benz A-клас, Kia Ceed, Honda Civic

Клас «D»

Середній клас автомобілів. Машини цього класу за популярністю лише небагато чим поступаються автомобілям класу «B». Їх можна вважати оптимальним транспортним засобом, як по місткості, так і з перевезення вантажів. Їздити на таких автомобілях комфортно і в місті і на трасі. З легкістю поміщається 5 чоловік, які розмістяться з комфортом та зможуть спокійно пережити далеку поїздку, а в багажнику помістяться всі необхідні для цієї поїздки речі. У європейській класифікації написано, що автомобілі класу «D» за розмірами не повинні перевищувати 4.6 метра в довжину і 1.9 метра в ширину. На практиці це виявляється не так і багато представників цього класу вже переступили цю планку.

Представники: Volkswagen Passat, Ford Mondeo, Mercedes-Benz C-класу, Audi A4, BMW 3

Клас «E»

Вищий середній клас автомобілів. У таких машинах ви зустрінете різні преміальні функції, на зразок обробки деревом і дорогою шкірою. Користується популярністю у бізнесменів і чиновників. Держ. автопарки на 80% складаються саме з автомобілів цього класу. У салоні з комфортом розмістяться 5 чоловік, але як показує практика їздить тільки 2-3. Двигуни від 2.4 літра і вище, а за розмірами такі автомобілі завжди більш 4.6 метра в довжину. Ціни різняться, але найчастіше це досить дорогі автомобілі. Дуже складно на погляд відрізнити представників «D» класу від «E». Виникає безліч суперечок, чому наприклад Toyota Camry стоїть вище класом, ніж Mercedes-Benz C-класу. Автовиробники самі вирішують, до якого класу віднести той чи інший автомобіль виходячи з того, де він буде більш затребуваний або щоб виключити конкуренцію всередині однієї марки. У випадку з Mercedes-Benz, то там окрема історія. У них своя класифікація автомобілів.

Представники: Toyota Camry, Mercedes-Benz E-класу, BMW 5.

Клас «F»

Це ексклюзивні, потужні і дійсно дорогі автомобілі. Діляться на два підвиди «F1» і «F2».

«F1» – співзвучно зі скороченням Formula 1, але насправді це серійні дорогі автомобілі. На чолі кута коштує комфорт задніх пасажирів. Салон оброблений дорогими матеріалами і напханий самої передової електронікою.

Представники: Mercedes-Benz S-класу, Audi A8, BMW 7

«F2» – автомобілі зроблені вручну і під індивідуальне замовлення. Всім своїм виглядом демонструють свою ексклюзивність і добробут власника. Коштують дуже великих грошей.

Представники: Bentley, Rolls-Royce, Maybach.

Це основні класи автомобілів. Але є й інші, про які потрібно знати.

Клас «G»

Це автомобілі з кузовом купе. Вміщують в себе 2 +2 людини, що означає, що 2 поміщаються нормально, а ззаду передбачені місця для безногих. Користуються досить низьким, але постійним попитом.

Представники: Audi TT, Aston Martin DBS

Клас «Н»

Клас автомобілів з відкидним верхом – кабріолети, родстери, спайдери. Найчастіше це відкриті і відносно недорогі автомобілі побудовані на базі моделей «В», «С» і «D» класів.

Представники: BMW Z4 Cabrio, Volkswagen EOS

Клас «К»

Позашляховики. Ділиться на чотири підкласу:

«К1» – популярні нині кросовери і паркетники. Призначені для підкорення міських джунглів.

«К2» – середні кросовери. Досить універсальні. Добре їздять і по місту і на дачу по грунтовці.

«К3» – важкі і найчастіше рамні позашляховики. Болото і бруд, їх стихія.

«К4» – пікапи. Дуже популярні у фермерів. Мають достатньо місця в салоні для 5 чоловік і великий кузов для перевезення вантажів.

Клас «L»

Мінівени або як їх ще називають УПМ (універсали підвищеної місткості). Призначені для великих сімей. Дуже комфортні для далеких поїздок або в якості мобільного офісу.

Клас «М»

Комерційний малий клас. Автомобілі, зроблені на базі машин «В» і «С» класу. У простолюдді звані «каблучками»

На цьому, мабуть, і зупинимося. Класи легкових автомобілів на цьому закінчуються. Існують ще вантажні автомобілі, автобуси і т.д. Тепер ви знаєте, які класи автомобілів існують, і зможете визначити до якого з них відноситься, ваш автомобіль і сусідський.

You cannot copy content of this page