fbpx
Дозвілля
Вчора знову дзвонила свекруха і просила грошей, ну як просила – знову до совісті нашої апелювала і про синівський борг нагадувала. А ми ні копієчки їй не даємо, бо ж краще вже їх у вбиральні спустити, ніж свекрусі вручити

Історія, яку я хочу розповісти, почалася ще 6 років тому. Точно не знаю, звідки вперше свекруха дізналася про різні інтернет-проекти. Йдеться про проекти за типом піраміди. Суть їх проста – вкладаєте певну суму грошей (від декількох гривень до тисячі доларів). Потім вам потрібно залучити певну кількість людей. Чим більше людей залучено, тим більше «виплата». Насправді, гроші ніхто не виплачує. Одного разу проект зникає разом з вкладеними грошима. Це один з найвідоміших способів обкрутити навколо пальця довірливих вкладників.

Але хочу повернутися до своєї історії. Моя свекруха вирішила збагатитися на цих проектах. Вона взяла в банках кілька кредитів, на суму понад двісті тисяч. Повернути гроші так і не змогла. Зараз від деяких банків переховується, в деякі частково з пенсії йдуть відрахування, але суми невеликі, тому вони тільки покривають відсотки. Але проблема власне не в боргах, а в людини, яка щиро переконана в тому, що на цих інтернет-проектах можна заробити. Незважаючи на те, що свекруха вже втратила досить багато коштів, продовжує займатися сумнівними проектами. Якщо з’являються гроші то вона одразу з щастям переказує в чергову піраміду. І нас спонукає вкладати гроші. На звичайну роботу виходити не хоче. Переконує, що вже напрацювалась. Чоловіка в неї немає, і ніколи не було. Сина, тобто мого чоловіка, ростила сама.

Власного житла не має. Єдиний постійний дохід – пенсія, з якої близько 70% йде на погашення кредитів. Ситуація складна – потрібно платити за оренду, щось їсти, якось одягатися, але грошей на все це немає. Часто просить грошей у нас, але ми рідко допомагаємо. Виховуємо двоє дітей. Самі намагаємося якось потихеньку борсатися, проблем теж маса, але вільними коштами не володіємо.

Через гроші свекруха з чоловіком не спілкуються. Вона дзвонить і дорікає йому в тому, що він не допомагає матері.

Ми з чоловіком довго намагалися донести до свекрухи, що на подібних проектах заробляє лише його автор. Але вона вірить чужим людям, а нас і слухати не хоче.

В цілому вона непогана людина, але як її «наставити» на шлях істинний, я не знаю.

Особисто мені її гроші не потрібні, але на втрачені кошти вона могла б купити собі будинок і не поневірятися на старості років по знімних квартирах. Як допомогти людині?

Передрук без гіперпосилання на intermarium.com.ua – заборонено.

Головна картинка – pexels.