fbpx

Вчені знайшли чудотворні речі Ісуса Христа усередині ізраїльської печери: з’явилися перші фото

В Євангелії від Іоанна написано, що перше чудо – перетворення води в вино – відбулося під час весілля в Кані Галілейській. Сучасні паломники вважають біблійної каною місто Кафр-Кана на півночі Ізраїлю. Але вчені досліджували печери в восьми кілометрах на північ від і припустили, що перше з описаних в Біблії чудес сталося саме тут.

В районі печер археологи виявили розташовані залишки стародавнього селища Хирбет Кана. Воно датоване 323 р. До н.е. е. – 324 м н. е. Деякі печери розписані хрестами і зверненнями до «господа Ісуса». Всередині знайшли кам’яний вівтар і шість кам’яних посудин, в яких тримали вино. Саме з них могли подавати напій під час весілля.

Згідно з письмовими джерелами, це місце відвідували паломники ще в кінці V – VI ст. Також сюди навідувалися хрестоносці. Про нього, швидше за все, писав і єврейський історик Йосип Флавій.

«Йосип, Новий Завіт і тексти рабинів стверджують, що Кана було єврейським селищем поблизу Галілейського моря і району нижньої Галілеї. Хирбет Кана відповідає всім цим критеріям», – заявив керівник розкопок Том МакКаллаф.

Сучасна Кана не вважалась святим місцем до 1700-х років. Такий статус їй присвоїли монахи-францисканці, які шукали простих шляхів, а не історичної достовірності, вважає вчений.

Джерело.

You cannot copy content of this page