fbpx

Вчені з’ясували, як коти впливають на здоров’я людини

Американські вчені задалися метою з’ясувати, наскільки справедливі твердження про те, що коти, які живуть у вашій оселі, позитивно впливають на здоров’я. Про це пишуть “Факти”.

У Каліфорнійському університеті був проведений експеримент за участю 20 осіб, яким показували зображення котів, а також давали послухати записи муркотіння. Підсумки цих тестів виявилися наступними. У людей, які слухали котяче муркотіння, нормалізувалися всі показники, за якими стежили вчені, і перш за все, параметри артеріального тиску. З’ясувалося, що при некритично підвищеному тиску (до 130) завдяки муркотінню котів, він знижувався без прийому ліків.

«У людини, яка знаходиться поруч з мурликаючим котом, швидко досягає здорових параметрів тонус мозкових артерій. Також муркотіння допомагає боротися зі стресом, нерідко стрес і є головною причиною, через яку розвиваються захворювання серця і судин», – констатували фахівці.

Отримані результати показали, що на людський організм певним чином впливає муркотіння котів, яке ці тварини видають в дуже великому діапазоні, від вкрай низького в 25 Гц до гучного в 150 Гц. Хоча для нашого вуха звуки цих частот в загальному несуттєві, їх ефект проте очевидний і виражається у впливі вібрацій від котячого мурчання.

Читайте також: Кіт-уболівальник навчився кричати “гол” і підкорив соцмережі

В ході дослідження вчені навели приклад зі спортивної медицини: виявилося, що медики використовують стимуляцію вібраціями на низьких частотах для зняття у атлетів болю, а також для швидкого загоєння зв’язок і тканин. Вібрації прискорюють регенерацію після отримання pан, а також підвищують щільність кісток. Тому вчені цілком серйозно припускають, що «спілкування» з кішками прискорює відновлення після опеpaцій.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page