fbpx
Події
Вчені з’ясували, що 66% ракових мутацій виникають випадково, і на них не можна ніяк вплинути

Майже 2/3 випадків захворювання на рак викликані помилками при копіюванні ДНК під час ділення клітин і не залежать ні від способу життя, ні від спадковості.

Це з’ясували вчені з університету Джонса Хопкінса і опублікували результати своїх досліджень в журналі Science.

За їхніми даними, 66% ракових мутацій виникають випадково, і на них не можна ніяк вплинути, вважають дослідники. Вони проаналізували дані по захворюваності 32 видами раку в 68 країнах.

Виявилося, що ймовірність захворіти тим чи іншим видом раку через помилки при діленні клітин варіюється, але сам факт такої можливості залишається незмінним.

Так, рак простати або кістки викликається випадковими мутаціями в 95% випадків, а рак підшлункової залози – в 77%, ще 18% припадають на навколишнє середовище і 5% – на спадковість. Рак легенів викликається зовнішніми факторами в 65% випадків, випадковими мутаціями – в 35%. Спадковість ролі не грає.

В середньому, ймовірність захворіти на рак залежить від навколишнього середовища і способу життя на 29% і ще на 5% – від успадкованих генів. Дослідники відзначають, що отримана інформація не привід відмовлятися від профілактики раку, адже майже 40% випадків все ж можна запобігти.

Тим часом психотерапевт розповів, що хронічний стрес може стати причиною раку: психологічний аспект розвитку онкозахворювання.

Читайте також: ВИЯВИЛИ, ЩО МОЖЕ ВРЯТУВАТИ ЖІНОК ВІД РАКУ

Джерело.