fbpx
Здоров'я
Вчені з’ясували чому п’яному здається, що він стає класним хлопцем

Людина в стані алкогольного сп’яніння схильна вважати, що її особистість істотно змінюється, однак навколишні майже не помічають різниці. Це з’ясували американські психологи з Університету Міссурі в місті Колумбія, провівши експерименти зі 156 добровольцями.

На попередньому етапі дослідження вчені провели серед учасників опитування. Респонденти вказали в анкетах, як часто вони вживають спиртне і як це впливає на їх особистість і поведінку. Після цього кожен доброволець з декількома знайомими прийшов в лабораторію, де пройшов тест на вміст алкоголю в крові.

В ході експерименту одна частина піддослідних (контрольна група) протягом 15 хвилин пила безалкогольні газовані напої, а інша (дослідна група) – горілку або коктейлі. Вчені простежили, щоб об’ємна концентрація етанолу в крові дослідної групи не перевищувала 0,09 відсотка. Після цього добровольці обговорювали різні теми та вирішували головоломки. Це дозволило їм та їхнім знайомим оцінити, наскільки сильно змінюється поведінка після вживання спиртного.

Випробовувані повідомили психологам, що у них знизилася здатність усвідомлювати свої дії, зменшилось прагнення отримувати новий досвід, крім того, вони стали менш поступливими. У той же час підвищився рівень екстраверсії та покращилася емоційна стабільність. Однак їхні знайомі заявили, що помітним було тільки збільшення товариськості.

Вчені пояснили цей парадокс тим, що існує розбіжність між очікуваннями людини, як зміниться його поведінка через алкоголь, і реальним впливом спиртного.

Читайте також: Президент розповів, як українцям з дійсними візами перетинати кордон

Джерело.