fbpx
Здоров'я
Вчені вирахували скільки повинна тривати ідеальна відпустка

Вчені вирахували мінімальну кількість днів, необхідних для повноцінного відпочинку. Якщо ви ще не були у відпустці – зверніть увагу на те, скільки днів ви маєте провести поза роботою, щоб повернутися сповненими сил та енергії, пише Радіо Максимум

Дослідники з Університету Неймегана (Нідерланди) провели експеримент з 54 працевлаштованими чоловіками та жінками віком близько 40 років.

Добровольці вирушили на відпочинок, що тривав від 15 до 34 днів, де вони вели ретельне спостереження за своїм самопочуттям. Також вони заповнили анкети, де розповіли про свій стан до відпустки та після повернення.

Дослідники цікавилися різними факторами, включаючи наявність хвoрoб, рівень втоми, задоволеності життям, настрій, кількість енергії і т.п.

Читайте також: НАРЕЧЕНИЙ ТА НАРЕЧЕНА: ЮРІЙ ГОРБУНОВ З ДРУЖИНОЮ ПОТІШИВ ШАНУВАЛЬНИКІВ РОМАНТИЧНИМ КАДРОМ

З’ясувалося, що у всіх показники покращилися тільки до восьмого дня відпустки. Тому вчені вважають, що мінімальна кількість днів, які людина повинна провести поза роботою для повноцінного відпочинку – вісім днів.

У цілому, тривала відпустка позитивно позначився на фізичному здоров’ї учасників експерименту, а ось на пcихiчний стан кількість відпускних днів не вплинула: незалежно від того, вісім або 28 днів людина не навідувалася на роботу, протягом першого робочого тижня її настрій повертався до колишнього рівня.

Таким чином вчені зробили висновок, що більш корисним буде частий відпочинок, а не одна тривала відпустка.