fbpx

Вчені вперше побачили відродження зірки: дивовижне відео

Астрономи вперше побачили відродження “вмираючої” зірки. Тіло розташоване всередині туманності Ската (Stingray Nebula) і має назву САО 244567.
Вчені стежили за зіркою, яка розташована 2700 світлових років від Землі, протягом кількох десятиліть, передає dailytechinfo.org.

Між 1971 і 2002 роками температура САО 244567 піднялася з 20 тисяч до 60 тисяч градусів Цельсія. Зірка також істотно зменшилася: спершу вона була втричі більша за Сонце, а вже на початку тисячоліття її розмір дорівнював третині сонця.

Однак тепер телескоп Hubble Space Telescope показує, що САО 244567 знову почала розширюватися і охолоджуватися, її температура сьогодні становить 50 тисяч градусів.

Вчені пояснюють, що ми стали свідками так званих “гелієвих спалахів”. Оскільки запаси водню в надрах цієї зірки вже вичерпані, зірка починає стискатися доти, поки її температура і щільність ядра не стають такими, що в вогні термоядерної реакції не починає “горіти” гелій. В результаті цього виходить сплеск, яскравий спалах, обумовлений ​​різким виходом енергії від горіння гелію. Це, в свою чергу, змушує зірку знову “роздутися”.

Читайте також:СТАС П’ЄХА ПОТРАПИВ В АВАРІЮ

Джерело.

You cannot copy content of this page