fbpx

Вчені розповіли, чи можна побачити “життя після смерті”

Дивний феномен, неодноразово описаний в літературі, коли перед очима вмираючого проносяться стрімко картинки з власного життя, дійсно властивий людській свідомості. Це змогли довести вчені з ізраїльської Медичної школи “Хадасса” Єврейського університету в Єрусалимі.

Як повідомляє видання Consciousness and Cognition, медики провели дослідження, на першому етапі якого були ретельно опитані сім людей, які мали передсмертний досвід і бачили подібним чином події свого життя. Потім, на основі отриманих даних дослідники розробили анкету, в якій всебічно розглядався цей феномен.

Отриманий опитувальник вчені роздали 264 респондентам різного віку і професій, які не мали такого досвіду, як перші сім людей. Однак з’ясувалося, що і їм знайомі описані переживання. Більш того, дослідникам вдалося виділити певні закономірності, наприклад, порядок і безперервність подій, їх “перетікання” з минулого в майбутнє і пов’язані з їх сприйняттям емоції.

В результаті вчені прийшли до висновку про те, що повторне переживання життєвих подій у вигляді своєрідного прискореного “кіно” – це явище з чітко визначеними характеристиками, і його “дивляться” навіть цілком здорові люди, що не випробували на собі смертельну небезпеку. Тобто такий образ мислення спочатку входить в людську систему пізнання і може активно проявлятися в екстремальних умовах під час психологічного і фізіологічного стресу.

 

Читайте також: Вчені розповіли, чим пахне смерть (відео)

Джерело.

You cannot copy content of this page