fbpx
Події
Вчені розкрили важливий секрет раку

Дослідники з’ясували, як ракові метастази утворюються до моменту формування основної пухлини. Представлені висновки, як передбачається, зможуть врятувати життя мільйонам людей.
Фахівці, що представляють Школу медицини Ікан при госпіталі Mount Sinai (США) і Регенсбурзький університет (Німеччина), опублікували в журналі Nature дві роботи, що пояснюють те, чому метастази розвиваються в тих випадках, коли первинна пухлина була видалена або навіть не з’являлася зовсім.

Метастази, як відомо, вважаються вторинними вогнищами зростання майже всіх злоякісних пухлин. Лікування метастатичного раку представляє собою завдання виняткової складності.

Науковці звернули увагу на те, що 5% хворих на рак в усьому світі мають метастази, однак не мають первинної пухлини. Проведене на мишах дослідження показало, що у самок гризунів, які були хворі на рак молочної залози, в 80% випадків метастази виникали з «ранніх» ракових клітин, а не з зрілих пухлин.

З’ясувалося, що важливу роль в поширенні такого раку відіграє мембранний білок HER2, що збільшує прогресування раку молочної залози. Крім цього, вчені простежили вплив гена-супресора пухлин р38, білки якого експресуються і не дозволяють клітині стати пухлинною.

“Невидимі” ракові клітини, поширюючись організмом до моменту появи первинної пухлини, готують захоплення хворобою всього організму. Саме цим вчені пояснюють той факт, що вторинні злоякісні утворення іноді з’являються до моменту утворення первинної пухлини.

Слід сказати, що отримані висновки є актуальними не тільки для раку молочної залози, але і для інших видів раку, серед яких, зокрема, меланома. Результати дослідження в черговий раз показують, наскільки небезпечний рак. При цьому нові відомості допоможуть вченим знайти той самий “перемикач”, який веде до перетворення “мовчазних” клітин в смертельні метастази.

Читайте також:ІЗРАЇЛЬСЬКА ВАКЦИНА ВІД РАКУ В 2017 РОЦІ! ВЕСЬ СВІТ СВЯТКУЄ ПЕРЕМОГУ!

Джерело.

facebook