fbpx
Здоров'я
Вчені пояснили, як розлучення батьків впливає на здоров’я дітей

Згідно з даними нового дослідження, у дітей з розведеними батьками в два рази більше шансів мати проблеми зі здоров’ям, ніж у дітей з повних сімей. Про це повідомляє видання Dаіly Mаіl.

Розлучення батьків в два рази підвищує у дітей ризик розвитку проблем з кишечником, шкірою, нервовою системою. На думку експертів, такі негативні наслідки для здоров’я дитини дає саме реакція батьків на ситуацію, що склалася в родині, і те, як вони з нею справляються, а не саме розлучення.

Читайте також: Вчені з’ясували, як на дитину впливає відсутність братів або сестер

“Складне спілкування обох батьків між собою, викликане конфліктної ситуацією, не дає можливості підтримувати хороші відносини, які так важливі для дитини. Якщо діти піддаються впливу цих сімейних ситуацій протягом тривалого часу, вони часто відчувають” токсичний стрес “, – розповідає автор дослідження Марія Долорес.

Дослідження було проведене вченими з Іспанії, в якому взяли участь 467 дітей у віці від двох до 18-ти років. У однієї групи дітей батьки були в розлученні, у другій – повноцінна сім’я.

Результати показали, що діти з розведеними батьками в два рази частіше стикаються з проблемами зі здоров’ям, пов’язаними з кишечником, шкірою, нервовою системою. Але при цьому з’ясували, що розлучення батьків не підвищує ризик розвитку проблем у дитини з диханням, серцем, слухом або зором. Сприйнятливість дітей до алергії також не збільшилася.

Джерело.