fbpx
Дозвілля
Вчені описали десять сценаріїв можливого кінця світу

Останнім часом розмови про кінець світу стають все більш популярними і набувають наукового підтвердження. З початку виникнення життя на нашій планеті приблизно 3,5 мільярда років тому із чотирьох мільярдів різних видів організмів 99% вимерли, пише британська газета The Guardian, інформує Кореспондент.

На сьогодні найбільш реальною загрозою для людства є його руйнівна діяльність, що порушує природні процеси в природі. Наслідками нерозумних дій людей можуть стати зміна клімату, надмірне забруднення атмосфери, виснаження природних ресурсів, ядерна війна, генетичні мутації. Ще одна небезпека таїться у глобальній комп’ютеризації, яка може призвести до катастрофи, якщо терористи виведуть із ладу енергетичні системи різних країн світу чи порушать поставки продовольства, що негайно призведе до масового голоду.

The Guardian публікує десять сценаріїв розвитку людства і змін у Всесвіті, що не залежать від діяльності людей і можуть призвести до кінця цивілізації.

  1. Смерть через ейфорію Багато людей щодня споживають кофеїн, нікотин та інші речовини, які піднімають настрій, покращують увагу і підвищують активність. Не виключено, що настане момент катастрофічної залежності від цього — й тоді людство буде вимирати поступово, але неухильно.
  2. Вакуумний розпад Якщо виходити з теорії, що Земля існує в просторі у так званому хибному вакуумі, то ця область може будь-якої миті перейти в більш низький енергетичний стан. У результаті планету розірве на атоми.
  3. Страпельки Видання нагадує гіпотезу з квантової механіки про страпельки — об’єкти, що складаються з дивної матерії, чи то утвореної адронами, що містять дивні кварки, чи не розділеної на окремі адрони кварковою речовиною із приблизно однаковим вмістом дивних, верхніх і нижніх кварків. Ці об’єкти здатні перетворити на свою копію будь-яку частку, і протягом кількох годин Земля стане безформною масою дивних крапель.
  4. Кінець часу Ще одним варіантом вимирання людства може стати закінчення часу. У 2007 році іспанські вчені запропонували альтернативне пояснення темної матерії, яка становить 75% маси Всесвіту і діє як свого роду антигравітація, відштовхуючи галактики один від одного. Дослідники припустили, що спостережуваний ефект відбувається через те, що час, уповільнюючись, просочується з Всесвіту.
  5. Мегацунамі До кінця світу може призвести виверження вулкана Ла-Пальма на Канарських островах, вважають учені. На думку геологів, через стихію в Атлантичний океан може обрушитися шматок скелі, що вдвічі перевищує за розмірами острів Мен. У результаті виникне хвиля заввишки з кілометр, яка рухатиметься зі швидкістю літака. Вода накриє узбережжя США, Європи, Південної Америки й Африки.
  6. Геомагнітна інверсія Небезпечними для людства також можуть бути процеси в магнітному полі Землі. Інверсії магнітних полюсів відбувалися на Землі вже не раз. Не виключено, що якщо під час чергової такої перестановки полюсів магнітосфера Землі зникне, на нашу планету обрушиться потік космічних променів, який може знищити все живе. За однією з гіпотез, зникнення магнітосфери може стати наслідком виснаження озонового шару.
  7. Гамма-промені Коли надмасивна зірка вмирає, вона вистрілює два пучки високоенергетичних гамма-променів у космос. Це випромінювання здатне розірвати атмосферу і знищити захисний озоновий шар Землі.
  8. Чорна діра Чорні діри, найсильніші гравітаційні об’єкти у Всесвіті, здатні розірвати Землю на атоми. Така чорна діра могла б вибити Землю з Сонячної системи і відправити її блукати у відкритий космос без джерела енергії.
  9. Агресивні загарбники Агресивні різновиди рослин, тварин і мікроорганізмів здатні знищити нашу екосистему, яка не має проти них захисту. Вони вже стали неабиякою проблемою для світового сільського господарства, поширюючи смертельні віруси і отруюючи грунт.
  10. Трансгуманізм Біологічні та технологічні нововведення можуть довести людей до такого рівня, на якому вони не будуть схожі на тих представників людства, що живуть нині. Такі люди будуть функціонувати на основі штучного інтелекту, або ж вони зможуть повністю існувати у вигляді цифрової інформації, що передається надшвидкими мережами. Їхні фізичні тіла будуть вмирати, але вони отримають доступ до вічного зберігання інформації.

Читайте також: Джонні Депп звертає увагу світу на свого колегу Олега Сенцова, засудженого в Росії до 20 років ув’язнення

Джерело.