fbpx
Без рубрики
Вчені довели, що голос мами по телефону викликає такий же ефект, як і обійм

Голос найріднішої людини сприяє виробленню окситоцину, який подавлює стрес Матері, які змушені залишати дитину з нянею чи в дитячому садку, можуть заспокоювати своє чадо при необхідності, зателефонувавши по телефону.

Стаття про це опублікована в журналі Proceedings of the Royal Society.

Як стверджують американські вчені, голос матері діє на дитину так само, як її обійми. Так, дослідники провели експеримент, в якому взяли участь 60 дівчат у віці від семи до дванадцяти років. У стресовій ситуації частина дівчаток отримувала дзвінки від матері, іншу частину учасниць мами заспокоювали з допомогою обіймів.

Виявилося, що голос матері сприяв виробленню гормону окситоцину, який подавлює стрес так само, як і фізичний вплив у вигляді материнських обіймів.

Окситоцин – гормон, який, як вважають вчені, пов’язаний з соціальним впливом і фізичним комфортом, що пригнічує гормон стресу кортизол.

Раніше вважалося, що вироблення окситоцину безпосередньо пов’язане з фізичним контактом, однак виявилося, що голос матері здатний викликати подібний ефект. Дослідники вважають, що, перебуваючи в утробі матері на пізній стадії вагітності, дитина реагує і впізнає голос матері.

До речі, вчені довели, що поцілунки зміцнюють імунітет.

Читайте також: НЕПЕРЕВЕРШЕНИЙ ВЕСІЛЬНИЙ ТАНОК: НАРЕЧЕНИЙ ТАНЦЮЄ З МАМОЮ! (ВІДЕО)

Джерело.