fbpx
Події
Вберіг життя 127 людей: ЗМІ показали капітана українського літака, який героїчно посадив літак у Туреччині

Капітан українського літака Олександр Акопов здійснив посадку в аеропорту Ататюрка у Стамбулі фактично «наосліп» у складних погодних умовах після того, як лайнер було пошкоджено градом.

Це сталось 27 липня, коли в місті стався сильний шторм з дощем та град, розміром з горіх, повідомляє Hromadske.

За таких погодних умов літак Airbus A320 з українською реєстрацією UR-AJC авіакомпанії AtlasGlobal Ukraine вилітав з Стамбулу в Ерджан (Північний Кіпр) з 121 пасажиром і 6 членами екіпажу на борту.

На висоті 4 тисячі футів літаку розбило градом носову частину і скло кабіни пілотів. У результаті Акопов вирішив повертатись в аеропорт.

Йому вдалось здійснити посадку, нахиливши літак трохи набік, щоб бачити через бокове скло смугу, і керуючись вказівками диспетчерів аеропорту.

Читайте також: Коли він посадив літак аплодував весь перон аеропорту: український екіпаж здійснив неймовірну посадку пошкодженого градом літака (відео)

Про подію також розповів журналіст Осман Пашаєв.

«Вчора героєм Туреччини став український пілот Олександр Акопов. У Стамбулі була злива з градом і вітром. Рейс «Атлас глобал» вилітав із Стамбулу в Ерджан (Північний Кіпр). На висоті 4 тисячі футів літаку розбило носову частину і скло кабіни пілотів. Капітан Акопов прийняв рішення повертатися. В інтернеті купа відео з аеропорту, як всі чекають катастрофи. На борту 121 пасажирів і 6 членів екіпажу. Акопов садить борт, нахиливши літак трохи набік, щоб бачити через бокове скло смугу. Диспетчери «Ататюрка» дуже точно вели його на посадку. Про українця Олександра Акопова пишуть все турецькі ЗМІ. Підкреслюю, що він пройшов кращу школу колишнього Союзу саме в Україні. Налітав 13908 годин», – повідомив Пашаєв.