fbpx
Авто
Важливо! Рада знизила ставки акцизу на вживані автомобілі

Верховна Рада України (ВРУ) тимчасово знизила ставки акцизного збору на використані автомобілі. За відповідний законопроект №3251 у другому читанні і в цілому проголосували 237 народних депутатів. Онлайн-трансляція засідання Ради доступна по посиланню.

Документ вносить зміни до підрозділу 5 розділу ХХ  “Перехідні положення”  Податкового кодексу України, згідно з якими ставки акцизного збору на вживані авто знижуються у 2-28 разів (до 0,102-2,2 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна) залежно від виду транспортного засобу та потужності його двигуна.

Водночас зниження ставок акцизу не діє на вживані автомобілі, які:

– мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором щодо України відповідно до законодавства, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України;

– вироблені до 1 січня 2010 року;

– ввозяться на митну територію України особою для власного використання або на користь інших осіб за договорами купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду у кількості понад один легковий автомобіль протягом календарного року.

Ухвалений закон набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

Джерело.