fbpx
Без рубрики
Ватикан і зрив “Євробачення”: в УГКЦ відповіли на звинувачення

Українська Греко-Католицька церква не зверталася і не могла звертатися до Папи Римського Франциска з приводу незаконного будівництва, яке ведеться у Києві неподалік від Патріаршого собору УГКЦ. Ватикан не перешкоджав і не може перешкоджати проведенню конкурсу “Євробачення” у Києві. УГКЦ не є стороною конфлікту між забудовником і місцевою громадою, але, як частина громади, виступає за дотримання законності і поваги релігійних почуттів віруючих.

Про це “Обозревателю” заявив керівник Департаменту інформації Української Греко-Католицької церкви Ігор Яців, коментуючи публікацію одного із українських ЗМІ про те, що нібито Ватикан перешкоджає проведенню у Києві конкурсу “Євробачення-2017”.

“Я стверджую: не було і не могло бути ніяких звернень з боку церкви, з боку блаженнійшого Святослава до Апостольської столиці (Ватикану. – Ред.) з цього питання”, – сказав він. Яців наголосив: висновки видання ґрунтуються на словах “якоїсь активістки”, яка заявила про те, що нібито предстоятель УГКЦ Святослав Шевчук обговорював тему незаконного будівництва у Києві із Папою Франциском. “Ми не знаємо, хто така ця “активістка”. У неї немає жодних повноважень говорити від імені нашої церкви”, – заявив він.

Спікер УГКЦ наголосив: тема незаконного будівництва у Києві і тема проведення у столиці конкурсу “Євробачення” – “це абсолютно різні теми”. “Тема скандального незаконного будівництва біля Патріаршого собору – це тема кількох років дискусій і судових розглядів за участю забудовника та місцевої громади”. Водночас “церква задіяна тільки тому, що ця забудова призводить до вже явних ознак шкоди для Патріаршого собору”, – пояснив він. Під час численних судових розглядів УГКЦ представляє суду докази такого збитку.

У цьому контексті Яців наголосив: і місцева громада, і церква хочуть лише одного – дотримання закону. Зокрема, саме про це йшлося на нещодавній зустрічі предстоятеля УГКЦ Святослава Шевчука з мером Києва Віталієм Кличком.

Відповідаючи на запитання “Обозревателя”, як в УГКЦ бачать спосіб вирішення проблеми приміщення для проведення “Євробачення”, спікер сказав: “Якщо ця забудова є перешкодою, значить, треба шукати інше місце. Мова не йде про пошук компромісу. Йдеться про принцип дотримання законності. Навіть заради “Євробачення” не можна переступати через закон “.

Нагадаємо, раніше видання “Вести” опублікувало матеріал, у якому прозвучало твердження про те, що “проведення Євробачення у Києві може бути зірвано втручанням Ватикану”.

Скріншот публікації “Вістей”:

 222

Читайте також:  Євробачення-2017: Названо місце, звідки буде дано старт пісенному конкурсу

Джерело.