fbpx
Події
Вартість упаковки сигарет в Україні може перевершити позначку у 120 гривень

Ціна за пачку цигарок в Україні поступово зросте до 110-120 гривень. Це результат того, що заплановане щорічне підвищення ціни на 20% буде збільшуватися із урахуванням інфляції.

Про це в ефірі “ObozTV” заявив економічний експерт Максим Праздніков. За його словами, в проекті держбюджету на 2019 рік уже прописано підвищення на 30%, замість стандартних 20%.

“Україна взяла на себе зобов’язання: шляхом підвищення акцизів довести ціну на цигарок в країні до рівня, який на сьогодні існує в Європі. І є певна програма до 2024 року, яка передбачає, що кожен рік вартість повинна зростати на 20%”, — пояснив Праздніков.

Тепер же, уточнив він, підвищення ціни вирішили перерахувати, скоригувавши на рівень інфляції. І це незважаючи на заяви представників тютюнової галузі, які вважають занадто високим і початкове підвищення на 20%.

“Це призведе до того, що в перспективі 3-4 років, враховуючи потенційний курс і перерахунок, ціна пачки цигарок в Україні перевищить 110-120 гривень. Зараз це буде до 35-36 гривень, а в рамках декількох років ціна виросте утричі”, — підсумував економіст.

Читайте також: Сусідку України, Румунію, накрив потужний снігопад (вражаючі кадри негоди)