fbpx

Вартість бензину в Україні зросте: експерти дали прогноз на 2018 рік

Вартість нафти на світових ринках накручує ціни на українських АЗС.

Світове зростання цін на нафту 2018 року може стати причиною підвищення цін на бензин в Україні в середньому 22-24%. Імпортований газ може також подорожчати – на 8-11%. Такий прогноз озвучили аналітики інвестиційної групи ICU, пише Сегодня

Експерти нагадали, що на початку 2018 року ціни на нафту досягли трирічного максимуму.

“Нафтові ціни вже вийшли на нові рівні, і це є ключовим фактором вищих цін на бензин, дизпаливо та інші нафтопродукти в Україні цього року. Разом зі зниженням курсу гривні, вищі ціни на нафту призведуть до подорожчання нафтопродуктів в середньому на 22- 24% порівняно з 2017 роком”, – сказав керівник підрозділу з фінансового аналізу корпорацій небанківського сектора групи ICU Олександр Мартиненко.

Мартиненко при цьому вважає, що вартість нафти в районі 70 доларів за барель вже є “перегрітою”, і чорне золото подешевшає до 62-64 доларів у другому кварталі 2018 року.

“В середньому за 2018 рік ціна може становити 65 доларів, або на 17% вище порівняно з 2017 роком”, – вважає аналітик.

За його словами, угода країн ОПЕК щодо скорочення нафтовидобутку сприяє збалансуванню ринку і сприяє зниженню світового обсягу запасів в нафтосховищах.

Зростанню цін на нафту, вважає Мартиненко, сприяв також значний приплив спекулятивних коштів до нафтових фінансових інструментів, а також ситуативні збої в постачаннях в різних регіонах світу і політичні конфлікти в країнах Близького Сходу.

Читайте також: НА МАЛЬДІВИ НЕ ВИСТАЧИЛО Б: ПОВІДОМИЛИ, ЯКУ ЗАРПЛАТУ ОТРИМАВ ПЕТРО ПОРОШЕНКО ЗА 2017 РІК

Водночас підвищення цін стимулюють подальше зростання нафтовидобутку, насамперед сланцевої нафти США, а також демотивують споживання і знижують прибутковість роботи нафтопереробних заводів, додав Мартиненко.

Відносно природного газу він зазначив, що ціни на імпорт останні три роки прив’язані до спотових котирувань ключових європейських хабів, які, в свою чергу, тісно корелюють з цінами на нафту.

“Тому ми очікуємо 12-15% зростання європейських спотових цін на газ 2018 року. Прогноз враховує додатковий тиск на ціни, яке може надати очікуваний істотне зростання поставок зрідженого природного газу в Європу цього року”, – сказав представник ICU.

Водночас він нагадав про рішення Стокгольмського арбітражного суду, внаслідок якого середня ціна на імпортний природний газ для України може зрости менше – на 8-11% – у зв’язку з поновленням поставок з Росії. За оцінками ICU, ціна російського газу буде нижчою за ціну європейських постачальників на суму витрат на транспортування від хабів до кордону ЄС з Україною.

Водночас відновлення постачань з Росії потенційно позбавляє Україну додаткового доходу за транзит газу на суму приблизно 112-140 млн доларів, якщо виходити з середньої вартості транзиту по території країни в 28 доларів за 1000 кубометрів, додав Мартиненко.

You cannot copy content of this page