fbpx

Валютний ринок та нові правила обміну валют

На цьому тижні на валютному ринку спостерігалося затишшя. “Зелений” продавався і купувався по 24,60-24,70 грн.
Як кажуть експерти, така маленька різниця між ціною покупки і продажу означає, що ринок знаходиться в рівновазі.

– Більшість валют країн СНД у другому кварталі 2016 року зміцнилися по відношенню до долара США, що було викликано ослабленням американської валюти на світових ринках, сприятливою ціновою кон’юнктурою на сировинних ринках, а також зміцненням російського рубля, – розповіли нам в компанії Forex Club в Україні. – Найбільше зміцнення продемонстрували валюти України (5,2%) і Росії (5%). Рекорд гривні пояснюється припливом валюти в країну, зниженням внутрішнього попиту, а також подоланням політичної кризи. І найближчим часом, за всіма прогнозами, долар може залишатися на рівні 24,5-25 грн. Триватиме це як мінімум до осені. Після чого американська валюта може трохи подорожчати.

Читайте також: НБУ показав список всіх легальних обмінників України

Правда, належного ефекту владі добитися не вдається. Діє це правило тільки в легальних обмінних пунктах. А за оцінками фінансового аналітика Андрія Блінова, тільки 1/6 частина валюти змінюється офіційно. Відбувається це через те, що в нелегальних обмінниках не потрібно платити 2% податків.

– Готівковий обмінний ринок нагадує айсберг, його велика частина знаходиться в тіні, – говорить Андрій Блінов. – І поки буде нинішня система оподаткування, нічого не зміниться.

Джерело.

You cannot copy content of this page