fbpx
Події
Валю, ти сама винна в усьому! Були варіанти, щоб залишити доньку батькові, а я могла виїхати до бабусі. Але ж це були твої слова, що у тебе всім буде затишніше і зручніше поки не пройде уся ця криза, ти сама нам і притулок забезпечиш, і на стіл накриєш! Хто тебе за язика тягнув? Ти сама мені зіпсувала всі плани, а тепер жалієшся? Ну і хто з нас винен

Валя прийшла додому шалено втомлена, навіть зняти взуття їй було складно. Ноги гудуть, руки як батоги, в голові туман. Як же вона не любить працювати на вихідних — найгарячіші дні тижня! Жінки ніби з розуму сходять — всім потрібні красиві стрижки та зачіски: кому на весілля, ювілей або просто в ресторан, і тоді доводиться працювати в прискореному режимі, жодного разу не присівши. Яка тиша в передпокої! Аж приємно! Напевно, Ірка з Анею кудись пішли, невже можна буде нормально відпочити?

— Тітка Валя прийшла, ура!!! — це племінниця Аня біжить зустрічати, буквально збиваючи втомлену Валю з ніг. —Ти пограєшся зі мною, бо мама не хоче!

— А що мама робить? — поцікавилася Валя.

— А вона спить, — засмучено сказала дівчинка. — Я просила її погратися зі мною, а вона сказала, що втомилася.

Валю аж затрусило від такої новини — ну хіба ж так можна, дитині ще чотирьох років не виповнилося, а сестра залишила її одну, а сама вляглася спокійно спати! Доньці увага потрібна, хтозна, що вона може накоїти! Два тижні тому Валя сама покликала до себе пожити сестру з племінницею: та пішла від чоловіка Павла, який подав на розлучення, і їй нікуди було йти. Батьків у сестер не було і після того, як їх не стало, батьківська квартира була продана, а отримані кошти розділені: Валя купила собі маленьку однокімнатну квартиру, а Іра, оскільки вже була заміжньою, витратила гроші собі на золоті брязкальця, дорогу шубу і нову машину, так як жила в квартирі чоловіка. В майбутньому розлученні вона сама винна — скочила в гречку і чоловік про це дізнався. Він пропонував залишити у себе доньку, можливо, це був би хороший варіант, але Валя сама зголосилася, зателефонувавши сестрі:

— Ти що з глузду з’їхала? Ти не можеш залишити дитину. Негайно бери Аню і дуй до мене! Нічого, якось проживемо, розлучишся, подаш на аліменти, влаштуєшся на роботу, а там щось придумаємо! Не плач, прорвемося!

Уже потім було вирішено: що машину можна продати, взяти іпотеку, аліментами її виплачувати, а зараз терміново потрібно шукати роботу. Але за два тижні сестра палець об палець не вдарила, постійно спала і говорила, що вона так минають її хвилювання. Але найскладніше було з племінницею: дівчинка примхлива і нервова, якщо їй щось не подобалося, то відразу починала лемент. Ой, як поспішила Валя, покликавши до себе родичів, був же ж ще один варіант, щоб Іра з донькою поїхала до їхньої бабусі в село, але вона вирішила стати рятівницею і сама обпеклася.

— Іро, ти чому спиш, прокидайся! — скомандувала Валя на правах старшої сестри. — Дитина залишилася сама, ти з глузду з’їхала?

— Валю, то я після крапель відключилася, — промимрила Іра. — Нехай собі грається, вона вже самостійна! Дай їй трохи сиру або чіпсів і все, навіть готувати не потрібно.

— Іро, ти постійно вдома, а я прийшла втомлена і голодна, ти хоч вечерю для всієї сім’ї приготувати можеш? Які чіпси? — Валентину трясло від обурення. — Ти збираєшся продавати машину? Ти дізнавалася щось на рахунок іпотеки? Ти влаштуєшся на роботу чи тебе всюди за руку потрібно водити?

— Ну чого ж ти починаєш? — обурилася Іра і сіла на дивані. — Ще з розлученням нічого не зрозуміло! Можливо його й не буде. Мені сьогодні телефонував Павло, ми з’ясовували стосунки, а може він мене простить, всяке буває. Ну і що ж я тоді продавати буду?

— Тітко Валю, ну коли ви вже будете зі мною гратися? — заскиглила Аня.

— Не я, а твоя лінива мати зараз з тобою пограється! Ще й погодує тебе! — відповіла Валя.

— А-а-а-а-а! — Аня затупала ногами.

— Ну чого ж ти дитину лякаєш? Сама будеш їсти то і її погодуй, — Іра знову лягла на бік і всім своїм виглядом показала, що збирається спати далі.

Е ні! Валя переодяглася, зайшла на кухню, відламала собі руками окраєць хліба, відрізала шматок ковбаси і почала їсти свій імпровізований бутерброд, запиваючи його кефіром прямо з пляшки. Аня стояла біля дверей кухні, шморгаючи носом і жалібно поглядаючи на свою злу тітку. Валя відвернулася, але принципово нічого не пропонувала племінниці: мало того, що вона сама закуповує продукти, та ще й готувати на всіх повинна?

Перекусивши, вона зайшла в кімнату, і, спотикаючись об іграшки, знесилено впала на розкладачку, відвернувшись до стінки. На її дивані спала сестра з племінницею. Анька щось невдоволено прошепотіла матері, мовляв — зла тітка навіть її не нагодувала. Іра сіла на диван і голосно сказала:

— Валю, ти сама винна в усьому! Були варіанти, щоб залишити доньку батькові, а я могла виїхати до бабусі. Але ж це були твої слова, що у тебе всім буде затишніше і зручніше поки не пройде уся ця криза, ти сама нам і притулок забезпечиш, і на стіл накриєш! Хто тебе за язика тягнув? Ти сама мені зіпсувала всі плани, а тепер жалієшся? Ну і хто з нас винен?

Валя мовчала і вдавала, що спить. Їй завжди було шкода своєї молодшої сестри, та й батьків вони втратили. Ну чому ж вона ніяк не зрозуміє, що нахабніти не можна? Ще й дочку свою погано виховує і дівчинка стає такою, як і матір.

— Гаразд, Аню, пішли на кухні пошукаємо чогось їстівного, якщо тітка Валя нас ігнорує! — голосно скомандувала Іра, щоб Валя добре її почула.

Наступного дня сестри не розмовляли. Іра спокійно лежала на дивані і дивилася щось в телефоні, Валя збиралася на роботу, а Аня, з невдоволеним виглядом, намагалася весь час штовхнути свою тітку, коли та випадково проходила повз неї. Мовляв — ти взагалі хто така, ми з мамою тут господині! Вже на роботі, в салоні краси, Валя, ледь стримуючи сльози, розповіла все своїм колегам.

— Ой, біда яка! — з іронією сказала косметолог Наталя. — Слухай сюди: моя мама якраз шукає квартирантку, можливо навіть з дитиною. Скажу відразу — вона сувора і спуску їм не дасть, але за кімнату бере дешево. Просто їй, одній дуже нудно. Я з нею домовлюся, і вони можуть переїхати. Гроші не проблема, в будь-який момент можна заплатити.

Ще на емоціях Валя зателефонувала Ірі і запропонувала їй такий варіант. Іра нічого не відповіла, просто вимкнула телефон. Потім додзвонитися до неї було вже неможливо — Іра не піднімала слухавку. Коли Валя їхала додому, то її серце стискалося — вона відчувала себе винною і глибоко в душі сподівалася, що Іра хоч щось зробить для змін на краще. Валя з нею обов’язково поговорить по-хорошому, і та все зрозуміє.

Валя увійшла в будинок — тиша! Навіть племінниця до неї не вибігла. В коридорі не було речей ні Іри, ні Ані, та й в кімнаті їхньої валізи не виявилося. Тільки на столі лежала записка:

«Ми пішли! Сподіваюся, що помирюся з Пашею, чи хоча б дочку йому залишу, а там вже якось і без тебе проживу, і влаштуюся. Ти не стримала обіцянки і сподівалася відправити нас з Анькою до якоїсь старої. Та ось —нічого в тебе не вийде, моя старша сестричко! Я навіть не знаю — чи називати тебе взагалі сестрою, після такої твоєї «гостинності». Не дай тобі Боже пережити таких складних змін у житті, які були у мене! Бажаю тобі щастя, але прошу тебе мені більше не дзвонити і не шукати мене, я тобі не сестра, і племінниці в тебе більше немає»!

У Валі защеміло в душі. Вона спробувала ще раз подзвонити сестрі, але та занесла Валю в чорний список. Потім вже, через спільних знайомих, Валя дізналася, що Іра помирилася зі своїм чоловіком, і вони так, і не розлучилися. Ось уже майже рік, як сестри не спілкуються і було зрозуміло, що чорна кішка пробігла між ними надовго, а можливо і назавжди. Однак у Валі особисте життя змінюється, і начебто справа йде до весілля. Дівчина б рада запросити сестру, та вона у Іри досі в чорному списку.

Фото ілюстративне.