fbpx
Дозвілля
“Вагітність – це не кришталева ваза”: гінеколог розповіла про основні міфи та стереотипи

Наталія Лелюх, відомий лікар-гінеколог, назвала основні міфи та стереотипи у вагітних, які зустрічаються в її практиці, а також зазначила, на що варто звернути увагу при виборі школи для майбутніх батьків.

Про це вона розповіла в інтерв’ю виданню ForUm.

Найпопулярнішим міфом доктор називає ставлення до вагітності, як до кришталевої вази. При цьому зазначає, що популярний він не тільки серед майбутніх мам, а й серед лікарів.

“Наприклад, багато хто впевнений, що вагітній не можна жити с….вим життям. Навіть якщо вона абсолютно здорова, то все одно до 12 тижнів не можна, тому що “ти ж не хочеш нашкодити дитині”. Також вважається, що вагітним не можна займатися спортом, не можна вести активний спосіб життя. Це реальний міф, який дійсно шкодить. Тому що знерухомлення, “дбайливе зберігання вагітності” не веде до здоров’я”, – каже Лелюх.

Говорячи про своїх пацієнток, Наталя зазначає, що їх можна поділити на дві групи, точніше виділити дві крайності. Перша – це коли ставлення до себе занадто трепетне, і дзвінки лікарю з будь-якого приводу, аж до того, що закололо в боці, потрібно терміново бігти у швидку.

“Гіпернастороженість по відношенню до власного здоров’я – це погано. Потрібно розуміти, що є фізіологічні процеси, які супроводжуються певними відчуттями, і нічого страшного в цьому немає”, – відзначає лікар.

А друга крайність – це навпаки повна відмова від медичної допомоги. Коли жінка довіряє тільки своїм знанням і відчуттям. “Але, на жаль, в такій ситуації можуть траплятися пропущені серйозні захворювання і діагнози, коли допомогти вже складно”, – пояснює гінеколог.

Що ж стосується шкіл для майбутніх батьків, доктор відзначає, що найважливіше розуміти, що викладачами там можуть бути тільки люди з медичною освітою, і інформація не повинна подаватися в стилі “тільки так, іншого виходу немає” – завжди є різні варіанти. І не варто зациклюватися на тому, щоб “правильно народити”.

“Те, що для одного може бути патологією, для іншого буде нормою. Тому, напевно, я б рекомендувала під час вагітності займатися з нормальним інструктором з фітнесу або йоги, тобто, займатися власним тілом. А пологи… це процес древній. Йому потрібно дозволити трапитися. Навчитися народжувати неможливо, ми вже це вміємо. Потрібно просто дозволити собі народити, ось і все”, – підводить підсумок Лелюх.

Читайте також:ПІД ЧАС МІСЯЧНИХ В ЖОДНОМУ ВИПАДКУ НЕ МОЖНА РОБИТИ ЦІ ПАРУ РЕЧЕЙ. ТИ ЗДИВУЄШСЯ!

Джерело.