fbpx
Події
В ЄС заявили про готовність прийняти 6 нових країн до 2025 року

Всі шість балканських країн-кандидатів, а не тільки Сербія і Чорногорія, можуть стати членами Євросоюзу вже в 2025 році.

З такою заявою в Албанії під час відвідування Балкан виступив глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, передає Euractiv.

Зазначається, що 6 лютого Єврокомісія схвалила стратегію Західних Балкан, спрямовану на те, щоб надати нового імпульсу інтеграції в ЄС і прискорити домашню роботу, яку повинні виконати шість країн для вступу в блок.

“Стратегія пояснює кроки, які Чорногорія і Сербія мають зробити для завершення процесу приєднання у 2025 році; тоді як інші можуть наздогнати їх, Чорногорія і Сербія є єдиними країнами, з якими ведуться переговори про приєднання”, – сказано в документі.

Водночас під час візиту в Албанію Юнкер заявив, що 2025 рік може стати датою вступу також і інших балканських країн, а не тільки лідерів на шляху до членства.

“Не дивлячись на те, що ми читаємо всюди, комісія і я не сказали, що Сербія і Чорногорія обов’язково будуть членами ЄС у 2025 році. Дата 2025 року є відкритою для всіх країн-кандидатів”, – сказав він.

Політик пояснив, що ЄС буде спрямовувати зусилля на те, щоб зусилля країни-кандидата були визнані, в тій мірі, в якій вона буде відповідати всім критеріям членства.

Джерело.