fbpx

В Єрусалимі в храмі Гробу Господнього зійшов Благодатний вогонь

Близько 14:30 за київським часом у каплиці (кувуклії) Гробу Господнього відбулася церемонія сходження Благодатного вогню.

Церемонія пройшла спокійно, без інцидентів, і священники пронесли Вогонь для вірян, щоб вони запалювали його на свої свічки.

Далі вогонь планують розвезти в лампадках на літаках до різних країн світу, де на нього чекають місцеві парафії християн східного обряду.

Цього року ізраїльська поліція дозволила зайти до храму 1800 вірянам та ще 2200 чекати назовні на вулицях Старого міста.

Це пов’язане з тpагічними подіями під час паломництва ультра-ортодоксальних юдеїв до гори Мерон неподалік Єрусалима. Подія сталася 30 квітня 2021 року.

На це грецький патріархат заявив, що він “втомлений від постійних обмежень та заборон ізраїльської влади стосовно богослужінь”, бо у 2020 році ізраїльська влада заборонила парафіянам відвідини літургії у Велику суботу через карантин.

Серед православних вірян існує повір’я, що в рік, коли не зійде Благодатний вогонь, стане роком Другого пришестя Ісуса Христа й кінцем земного світу.

Фото: УП.

04/23/2022

You cannot copy content of this page