fbpx

В якому напої більше «бадьорості» – у зеленому, чорному чи чаї у пакетиках

В якому напої більше «бадьорості» – у зеленому, чорному чи чаї у пакетиках

Виявляється, бадьорість може дати не лише каву. Експерти стверджують, що чай, особливо зелений і чорний, здатний бадьорити навіть краще.

Вміст кофеїну в різних видах чаю та кави відрізняється, і розуміння, який напій підходить саме вам, може вплинути на ваш вибір уранці.

Кофеїн: зелений та чорний чай проти кави

Журналісти з’ясували, що вважати, що кава містить більше кофеїну, не зовсім правильно. Дослідження показують, що кофеїну в каві в 1,5-3 рази менше, ніж у чаї.

Чай, як і кава, виробляється з рослин, але вміст кофеїну в ньому залежить від сорту та ступеня ферментації.

Наприклад, чорний містить у середньому 47 мг кофеїну у чашці (230 мл), тоді як зелений – приблизно 20 мг.

Чай у пакетиках та кофеїн

А що щодо пакетованого чаю? Виявляється, у ньому міститься навіть більше кофеїну, ніж у листовому.

Перероблене в крихту чайне листя призводить до більшої екстракції кофеїну при заварюванні. І хоча рівень кофеїну в пакетованому чаї та листовому приблизно однаковий, пакетований чай надає зручність та швидкість при заварюванні.

Чому чай бадьорить краще за каву

Так чому ж, незважаючи на меншу кількість кофеїну, чай може забезпечити стабільніший приплив енергії, ніж кава? Секрет криється в L-теаніні, речовині, що міститься у чаї. Ця сполука сприяє більш тривалому та стійкому впливу кофеїну на організм. Таким чином, чай не тільки бадьорить, але й робить це м’якше і дає більш тривалий ефект.

Вибір за вами

У результаті вибір між чаєм та кавою залежить від ваших уподобань. Якщо ви шукаєте бадьорість та стабільний енергетичний приплив, можливо, варто спробувати заварити чашку чаю.

З різноманітністю видів (чорний, зелений, білий тощо) у вас буде безліч варіантів для вибору. Але якщо ви цінуєте міцний та потужний заряд енергії, кава завжди буде чудовим вибором.

You cannot copy content of this page