fbpx
Без рубрики
В українців – шок через декларації чиновників, – Reuters

Одкровення політиків та чиновників у е-деклараціях, де вони вказали шалені статки, можуть ще більше підірвати довіру до влади в українців, середня зарплата яких становить 200 дол. на місяць.

Про це мовиться у статті Reuters.

Видання підрахувало, що, згідно з деклараціями, 24 члени українського уряду разом володіють 7 млн дол. тільки готівкою. А декларації двох братів з фракції “Петра Порошенка” – Богдана і Ярослава Дубневичів – свідчить, що у них разом є 26 млн дол., і це теж лише те, що вони не тримають на банківських рахунках.

“Коли міністр економіки каже, що близько 60% економіки в тіні, то це можна пояснити кількістю готівки, зареєстрованої державними службовцями, чиновниками і депутатами”,– сказав виконавчий директор George Soros’s International Renaissance Foundation Тарас Качка.

“Це відображення стану нашого суспільства”, – додав він.

Подача електронних декларацій повинна була показати добру волю чиновників до розміщення своїх фінансів під нагляд суспільства, їх готовність нести відповідальність і рухатися подалі від бюрократичних практик, які дозволяли заховати багатство, отримане через кумівство і хабарництво. Але громадськість була шокована екстравагантним стилем життя, який виявили численні декларації.

Читайте також: До уваги заповнювачів е-декларацій: Як виглядає заміський будинок пані Меркель (фото)

“Ми не очікували, що це буде настільки поширеним феноменом серед державних чиновників. Мені важко уявити європейського політика, який вкладає гроші в колекції вин вартістю понад 10 тис. дол.”,– цитує видання голову Центру протидії корупції Віталія Шабуніна.

Свіжі одкровення чиновників можуть посилити суспільне невдоволення прогресом реформ. У вересні опитування показали, що лише 12,6% виборців проголосували б за фракцію Порошенка, водночас підтримка популістів зростає.

Читайте також: Більше, ніж президент США: нардеп з Бердичева обігнав за доходами сім’ю Обами

Джерело.

facebook