fbpx
Події
В українських школах введуть кардинальні зміни: списати більше не вийде

З 1-го вересня 2018 року маленькі українці вперше сядуть за парти і стануть учнями початкової школи.

Стривожені батьки вже починають переживати, як пройде процес адаптації, чи зможе дитина довго всидіти на одному місці, чи знайде спільну мову з однокласниками? Їх побоювання можна зрозуміти, адже через це проходили всі батьки.

У Міносвіти, тим часом, розробили новий державний стандарт початкової школи, який вже прийняв Кабінет Міністрів України. При розробці документа враховувався досвід таких країн як Польща , Канада, Фінляндія, Франція і т.д. Стандарт орієнтований в основному на отримання учнями компетенцій, а не тільки знань.

Зокрема, він визначає, чому навчатимуть дітей в перших чотирьох класах, а також, що вони повинні знати по закінченню двох циклів навчання. Мається на увазі 2-й і 4-й класи.

За новим стандартом при оцінюванні навичок звертатимуть увагу на знання учнем української мови та вміння спілкуватися нею, математичні навички, знання в області техніки і технологій. Також передбачається оцінювання культурної компетентності, екологічної, суспільної та соціальної, компетентності в сфері природничих наук та ін.

В цілому, в стандарті визначені загальні і обов’язкові результати навчання по 9 галузям. Серед них: мовно-літературний, математичний, природничий, технологічний, фізкультурний, художній та ін.

Читайте також: ВЧEНІ ВИЗНAЧИЛИ, ПРЕДCТАВНИКИ ЯKИХ ПРОФЕСІЙ СИЛЬНІШЕ СХИЛЬНІ ДО ЗPAД

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила, що також приймаються чотири базових навчальних плани, в які закладено збільшення обсягу вивчення української мови в школах (класах) нацменшин.

Гриневич також заявила, що в новому стандарті закладені основи поваги до інтелектуальної власності та чужої праці. Так, вже після другого класу, учень повинен «визначати авторство своїх робіт». За словами міністра, потрібно йти від сприйняття списування, як допомога, щоб потім не було проблеми з академічною доброчесністю у вищій освіті.

«Якщо ми пропагуємо в школі сприйняття списування як допомоги, а не кpaдіжки, ми не можемо очікувати інших результатів», – заявила вона.

Нагадаємо, за держстандартом початкової освіти учні перших класів навчатимуться вже з 1 вересня цього року.

Джерело.