fbpx

В Україні змінять тарифи на світло: всі розцінки на 2017 рік

Днями голова Нацкомісії з регулювання ринку енергетики (НКРЕКП) Дмитро Вовк публічно анонсував зниження оптової ринкової ціни електроенергії на 15,2% (на 10% з 1 січня і ще на 5,2% з 1 квітня). Дехто навіть почав оголошувати це, як зниження тарифів для кінцевих споживачів. Але це не так. Більше того, у багатьох споживачів буде не зниження, а зростання тарифів.

Як таке можливе? Можливо, бо Комісія не анонсує і не обговорює публічно усі свої дії, що матимуть наслідки для споживача, а робить це лише частково та вибірково.

Як зміняться тарифи

У даному випадку мова іде про відхід від єдиних роздрібних тарифів на електроенергію для непобутових споживачів. Іншими словами – для бізнесу і бюджету. Зараз у споживачів є диференціація по 2-х класах (залежно від обсягу споживання). І такі тарифи єдині по всій Україні, незалежно від місця розташування. Але з 1 січня 2017 року у різних областях пропонуються різні тарифи для непобутових споживачів. Ідея у тому, щоб самі споживачі конкретного регіону оплачували послуги своєї енергопостачальної компанії.
Таким чином індустріалізовані регіони, де висока концентрація крупних промислових споживачів, будуть отримувати нижчий тариф (Дніпропетровська, Запорізька області). Менш індустріально розвинені регіони отримають вищий тариф (Закарпаття, Житомирська, Сумська, Луганська, Тернопільска).

Приріст тарифу для обох класів побутових споживачів за рішенням НКРЕКУ планується в Сумській області: + 1,8% і + 3%, і Луганській області (контрольовані території): + 3% і + 3%.

Підвищення тарифу для дрібного і середнього бізнесу (другий клас) регулятор планує також у Вінницькій, Закарпатській, Житомирській, Кіровоградській, Івано-Франківській, Рівненській, Сумській, Тернопільській і Чернігівській областях.

Читайте також: Вперше за останні 25 років: В Україні у 2017 знизиться ціна на електроенергію

 

Джерело.

You cannot copy content of this page