fbpx
Здоров'я
В Україні запустили професійний сервіс з надання допомоги тим, хто хоче кинути курити

В Україні запустили професійний сервіс з надання допомоги тим, хто хоче кинути курити. Сервіс складається з гарячої телефонної лінії та веб-сайту. Гаряча телефонна лінія 0-800-50-55-60 безкоштовна для дзвінків зі стаціонарних та мобільних телефонів з території України, повідомляє Урядовий Портал.

На веб-сайті www.stopsmoking.org.ua інформація щодо відмови від куріння, яка може стати у нагоді як курцям, так і їхнім близьким. Також на сайті можна отримати консультацію, поставивши запитання через онлайн-чат або надіславши запит через електронну пошту. На сьогодні сервіс працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 15:00.

Подібні сервіси працюють у багатьох країнах по усьому світу та вже довели свою ефективність. Національна безкоштовна гаряча лінія – один із трьох всесвітньо визнаних підходів до надання послуг у відмові від куріння, який рекомендовано ВООЗ.

За умови достатніх потужностей та належного фінансування гаряча лінія дозволяє охопити до 6% усіх курців щорічно, адже вона є доступною для усього населення країни.

«Створення сервісу з надання допомоги у припиненні куріння в Україні може стати першим кроком до запровадження комплексного підходу до відмови від куріння. Це важливо з точки зору надання професійної допомоги у припиненні куріння усім людям, які її потребують», – розповів доктор Донгбо Фу, експерт з питань відмови від куріння Ініціативи ВООЗ по звільненню від тютюнової залежності.

За результатами загальноукраїнського опитування курців, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у вересні-жовтні минулого року, 77% українських курців вважають створення сервісу з надання допомоги у припиненні куріння потрібним. 70% українських курців вже робили хоча б одну серйозну спробу кинути курити і ще приблизно стільки ж хочуть кинути курити. На жаль, відсоток тих, хто досягає успіху, не дуже великий. За даними Глобального опитування дорослих щодо вживання тютюну (GATS) 2010 р., 40,5% курців пробували кинути курити, однак лише 6,7% змогли це зробити.

Читайте також: В Києві чоловік захворів ботулізмом: стало відомо, де він придбав заражену їжу

Відмова від куріння має позитивне значення, як для самого курця, так і для суспільства загалом. Покращення здоров’я свого та своїх рідних, заощадження коштів, турбота про тих, хто оточує, – ось далеко неповний перелік переваг, які отримує кожен курець після того, як кинув курити. Держава ж отримує переваги у вигляді заощаджень на лікування хвороб, викликаних курінням, та кращу продуктивність праці своїх громадян.

«Кинути курити – одне із кращих рішень у житті кожного курця, адже вже з першого дня відмови від сигарет організм курця починає відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням, зменшуються. Чим раніше курець вирішує кинути курити, тим краще. А звернувшись на створений сервіс, шанси успішно кинути курити суттєво зростуть», – розказав Отто Стойка, головний лікар Київського міського центру здоров’я.

Сервіс було розроблено в межах ініціативи, яка впроваджується громадською організацією «Життя» в рамках спільного проекту Міністерства охорони здоров’я України та Бюро ВООЗ, за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва «Неінфекційні захворювання (НІЗ): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».