fbpx

В Україні з’явилася перша парафія УГКЦ, яка перейшла на святкування Різдва Христового 25 грудня

Парафія церкви Різдва Пресвятої Богородиці та Святого Антонія Чернівецької єпархії УГКЦ зі спільної ініціативи парафіян та настоятеля отця Василя Гасинця цього року вперше святкуватиме Різдво Христове за новим стилем – 25 грудня, про це пoвiдoмляє рeлiiйнo-iнфoрмaцiйнa слyжбa RISU.

Буковинці припускають, що вони будуть першою в Україні парафією УГКЦ, яка робить такий крок у відзначенні Різдва за григоріанським календарем.

«Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав, чітко озвучив позицію УГКЦ щодо святкування Різдва 25-грудня: ініціатива має йти від мирян, — каже о. Василь Гасинець. – Так само висловився і глава ПЦУ Епіфаній. Мої парафіяни ще минулого року підходили до мене з ініціативою святкування Різдва за новим стилем. Я їх підтримав, бо і сам давно про це мріяв. І цього року ми робимо перший крок. І це дуже правильно так робити, коли ініціатива виходить від самих парафіян. Як на мене, 25-го грудня – це не тільки про релігію, а й про політику: щоб святкувати Різдво з усім світом. Звісно, 7 січня у нас теж буде Різдвяна служба, бо люди мають звикати поступово, до того ж старшим людям зміна дати Різдва дається не так просто, як людям молодшим. Але починаючи з цього року, акцент робитимемо на 25 грудня».

Також о. Василь повідомив кореспонденту РІСУ, що завчасно розповів про цю ініціативу владиці Йосафату, а той схвально поставився, благословив і сказав: “Починайте, робіть цей крок”.

Розпорядок богослужіння у церкві Різдва Пресвятої Богородиці та Святого Антонія.

24 грудня – Навечіря Різдва (Святий вечір)

8. 00 – “Великі часи”

10. 00 – Свята Літургія

17. 00 – Велика вечірня з литією.

25 грудня – Різдво Христове

9. 00 – Велика утреня

10. 00 – Урочиста Свята Літургія.

You cannot copy content of this page