fbpx
Події
В Україні вже працює правило заокруглення монет: як тeпер рoзраховувати суму в чеку

З 1 липня 2018 року в Україні запрацювали правила округлення суми в чеку, які стосуються готівкової оплати. Таке нововведення має на меті спрощення розрахунків, адже Нацбанк уже припинив карбувати монети номіналом 1,2,5 та 25 копійок. Дізнайтеся, як тепер розраховувати суму в чеку! Повідомляє Радіо Максимум

Відтепер українцям при розрахунках готівкою будуть округлювати суму в чеку, щоб спростити процедуру оплати. При цьому заокруглення буде застосовуватися лише у випадку відсутності монет дрібних номіналів. Якщо ж покупець або продавець мають монети дрібних номіналів – вони і надалі можуть ними розраховуватися.

Лише у разі відсутності монет зазначених номіналів і у покупця, і у продавця застосовуватиметься правила заокруглення суми покупки в чеку. Отож, сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, округлюється у бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;

Сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, округлюється у бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

Читайте також: НА 47-МУ РОЦІ ЖИТТЯ ПOМEPЛА ЗАСЛУЖЕНА АРТИСТКА РОСІЇ (ФОТО)

До прикладу, якщо вам потрібно заплатити 49,44 – вам достатньо буде лише 49,40, а от якщо сума в чеку становить 49,45 – з вас 49,50.

Наголошується, що правила округлення не стосуються безготівкових розрахунків – з картки зніметься точна сума з чеку.