fbpx

В Україні вирішили зменшети швидкість автомобілів перед наземними пішохідними переходами до 50 км/год

Державне агентство автомобільних доріг України (“Укравтодор”) планує знизити швидкість автомобілів перед наземними пішохідними переходами до 50 км/ч.

Про це повідомляє прес-служба “Укравтодору“.

Дослідження, зокрема, Світового банку, свідчать про низький рівень безпеки на дорогах України та один із найвищих у світі рівнів травмування та смертності на дорогах.

Минулого року на українських дорогах загинуло 4 003 особи та постраждало понад 31 600 осіб. Сукупні річні збитки від транспортних пригод в Україні складають близько 40 млрд грн.

Основними проблемами в Україні, за висновками міжнародних експертів, залишаються високий ліміт швидкості у населених пунктах – 60, 90, 110 км/год, висока фактична швидкість, вільний доступ пішоходів до доріг (навіть на дорогах із 4-6 смугами), відсутність у населених пунктах тротуарів та рух пішоходів по узбіччю, велика кількість переходів в одному рівні і замало переходів в різних рівнях.

Найпріоритетнішим напрямком убезпечення пішоходів на дорогах є зменшення швидкості на наземних пішохідних переходах – до 50 км/год і менше. За висновками міжнародних експертів, «пішохід, збитий автомобілем на швидкості 60 км/год має шанс вижити лише у 30% випадків, а на швидкості 50 км/год шанс вижити збільшується удвічі – до 60%».

Серед основних рекомендацій міжнародних аудиторів з безпеки – стримування потоку у населених пунктах (зменшення швидкості, кількість та ширина смуг), прийняти принципового рішення щодо регулювання змішаного потоку в населених пунктах, визначення пріоритетності руху (відсутність прямого доступу, огородження в населених пунктах).

You cannot copy content of this page