fbpx
Авто
В Україні у боржників хочуть відбирати водійські права

Щоб змусити боржника платити, в Міністерстві юстиції України пропонують ввести нові важелі – наприклад, відбирати у таких людей право водити машину.

Таку думку висловив заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр, коментуючи закон Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів. Заступник міністра сказав, що в майбутньому плануються нові обмежувальні заходи відносно боржників, як наприклад, позбавлення водійських прав.

“Наприклад, у нас передбачено лише одне особистісне обмеження по боржниках – заборона на виїзд за кордон. В Ізраїлі та Франції в разі несплати тих же аліментів, боржнику можуть призупинити дію ліцензії або водійських прав”, – зазначив Шкляр. На момент підготовки і прийняття закону подібні жорсткі обмеження вирішили не вносити, щоб не заблокувати прийняття документа в стінах ВР. “На ці кроки не пішли розуміючи, що, якщо відразу щільно” напакувати “закон, у нього не буде шансів пройти в ВР. Він і так пройшов з великими труднощами. Особливих змін в документ в стінах парламенту не вносили”, – зазначив Шкляр.

Перш ніж ініціювати такі доповнення, Міністерство юстиції оцінить ефект від вже запущених норм і реакцію на їх впровадження з боку боржників.

Читайте також:   Суд підтвердив спрощене розмитнення автомобілів для українців

Джерело.