fbpx
Дозвілля
В Україні спростили установку лічильників на “світло”

Купити облік приладу можна поза обленерго

Кабмін дозволив споживачам самостійно вибирати і купувати лічильники, скасувавши монополію обленерго на установку лічильників. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду.

Ухвалення цього рішення дозволить не тільки скасувати монополію енергопостачальників, а й забезпечити споживачам значну економію коштів, впевнені в уряді.

Читайте також: З 1 травня субсидію безробітним українцям працездатного віку оформлятимуть з врахуванням доходу в розмірі 2,9 тис. грн.

“Пропонується змінити правила користування електроенергією для населення і дати можливість споживачам економити. Суть змін: потрібно скасувати монополію обленерго в частині лічильників і спростити процедуру їх параметризації. Побутовий споживач зможе тепер сам купити диференційований лічильник, тоді як раніше це можна було зробити тільки в обленерго, а енергопостачальник повинен прийняти наданий лічильник і провести процедуру його параметризації. Причому тепер також встановлені терміни параметризації – 3 дні для міста і 5 днів для села”, – пояснив глава Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) Дмитро Вовк.

Як відомо, установка двофазних лічильників дозволяє економити електроенергію за рахунок зниженого “нічного” тарифу, якщо він передбачений тарифною сіткою обленерго.

Читайте також: Запрошення на роботу в Польщу більше не діятиме: нові правила видачі робочих віз

Джерело.

Related Post

facebook