fbpx

В Україні пропонують штрафувати за прослуховування російської музики

В Україні пропонують штрафувати за прослуховування російської музики

Згідно з внесеним до парламенту законопроектом №9547, за прослуховування російської музики в громадських місцях, публічне виконання російських пісень, їх показ чи демонстрацію передбачено штраф від 5100 до 8500 гривень.

Також, за публічне виконання або публічний показ у закладах торгівлі, громадського харчування, сфери послуг музичних фонограм, кліпів, інших творів, розповсюдження яких заборонено, пропонують штрафувати від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100-8500 грн).

При повторному порушенні передбачено вищі штрафи — від 17 000 до 25 500 гривень.

Максимальний штраф – 25 500.

Наразі законопроект опрацьовується у комітеті.

Варто зазначити, ще у червні 2022 року Верховна рада заборонила російську музику та ввезення книг із Росії. А в жовтні була заборонена музику в пасажирському транспорті.

“Ухвалення цього закону допоможе розвивати український музичний контент через збільшення квот на радіо, а також через запровадження поняття національного музичного продукту, який в майбутньому підтримуватиметься грантами Українським культурним фондом”, – голови підкомітету з питань музичної індустрії  додав Олександр Санченко.

З 13 липня 2023 року Київміськрада наклала мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Києва.

Заборона розповсюджується і на об’єкти матеріальної та духовної культури Росії, що мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення і підлягають збереженню, відтворенню та охороні відповідно до законодавства України.

You cannot copy content of this page