fbpx
Події
В Україні народилася перша в світі дитина від трьох батьків

Пацієнтці було проведено перенесення її та чоловіка ядер у донорську яйцеклітину, що в свою чергу була позбавлена ядра.

В Україні народилася перша у світі дитина після пронуклеарного перенесення ядер або за методом “від трьох батьків”.

Про це повідомив директор клініки “Надія” Валерій Зукін, передає УНІАН. Це дитя стало першим у світі немовлям, яке народилося після пронуклеарного перенесення ядер у вже запліднених одноклітинних ембріонах, до цього проводилося перенесення лише у незапліднених яйцеклітинах.

“За допомогою пронуклеарного переносу ядер 34-річна жінка з безпліддям протягом 15 років змогла народити здорову генетично “свою рідну” дитину… На початку січня народилася “наша” дитина”, – розповів очільник клініки.

Сутність методу полягає у тому, що пацієнтці було проведено перенесення її та чоловіка ядер у донорську яйцеклітину, що в свою чергу була позбавлена ядра.

“В результаті була отримана “реконструйована” яйцеклітина, що мала генетичний набір ядерної ДНК від матері та батька (приблизно 25 тис. генів) і цитоплазматичне ДНК від донора (37 генів), тобто дитина має “трьох батьків”. Наявність ДНК від трьох осіб було підтверджено при обстеженні дитини під час вагітності в лабораторіях України та Німеччини. Народження дитини після цього методу лікування зареєстровано вперше в світі”, – підкреслив Зукін.

Нагадаємо, учені з’ясували, від чого залежить стать майбутньої дитини. Учені провели дослідження, в якому взяли участь 1 411 китайських жінок, які збиралися народжувати найближчим часом. Лікарі спостерігали за ними перед вагітністю і під час неї – їм постійно вимірювали артеріальний тиск, перевіряли показники холестерину та цукру в крові. В результаті виявилося, що хлопчиків найчастіше народжували ті жінки, у яких перед заплідненням був підвищений артеріальний тиск. Ці висновки залишились дійсними, навіть після врахування вченими віку, рівня освіти, куріння та індексу маси тіла.

Читайте також:  Протягом шести днів вируватимуть магнітні бурі. Як рятуватися метеозалежним

Джерело.

facebook